BULATS NEDİR?

BULATS, genellikle şirketlerin iş alım sürecinde kullandıkları bir dil seviyesi ölçme sınavıdır. Bu nedenle BULATS için iş dünyasına hitap eden bir sınav denebilir. BULATS sınavı ile şirketler, çalışanlarının dil seviyelerini belirli aralıklarla tekrar ölçebilir, böylece çalışanlar mevcut yabancı dil seviyesini ve buna bağlı olarak artan gelişimlerini gözetim altında tutabilirler.

Bununla birlikte, mevcut işe alımlar içinde BULATS sınavı puanı, adaylar için yeterlilik belgesi olma özelliğini gösterir. BULATS testleri, Cambridge ESOL (İngilizce) The Alliance Française (Fransızca) Goethe Institut (Almanca) ve Universidad de Salamanca (İspanyolca) tarafından aynı standartlar temel alınarak geliştirilmiş bir sınavdır.

BULATS hem işveren hem de personel için kariyer ve gelişim amaçlı bir sınavdır. BULATS’ın amacı aslında eğitimini yabancı bir dil(İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca) üzerinden alan ya da kurumlarında İş dünyasına yönelik yabancı dillerinin düzeyi merak edilen personellerin seviyelerini ölçmek ve değerlendirmektir. İş İngilizcesi kurslarımız BULATS sınavı gibi sınavlarda en büyük yardımcınız olacağı gibi kolaylıkla istediğiniz notları elde edebilirsiniz. İş ve endüstri alanında işe alım;

 • İşle ilgili eğitim kurslarına kabul
 • Mesleki eğitim belirleme ve sağlama
 • Dil kurslarının ve mesleki eğitiminin etkinliğini değerlendirme alanlarında kullanılır.

BULATS SINAV HAZIRLIK PROGRAMI 

English Council olarak, Cambridge Üniversitesi ESOL Sınavları ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde iş hayatında yabancı dil kullanan çalışanların dil becerilerini test etmek amacıyla tasarlanan ve alanında en prestijli test hizmeti olarak kabul gören BULATS sınavına ingilizce dil seviyeleri (GSE) standartları çerçevesinde hazırlık olanağı sağlıyoruz.

BULATS KURSU SONRASINDA HANGİ DİL (GSE) SEVİYESİNE GELİRİM?

İngilizce Dil Seviyeleri Standartlarında BULATS’a hazırladığımız öğrencilerimiz eğitimlerini tamamladıklarında aşağıdaki örnek kriterlerde dile hakimiyet sağlarlar.

 • Dört becerde de yer, tarih ve zaman detayları vererek seyahat planı yapabilirler. GSE 24/ BULATS  17
 • Çalışma takvimlerini basitçe anlatabilirler. GSE 30/ BULATS 20
 • İş ile ilgili basit talepler içeren mailleri anlayabilirler. GSE 32/ BULATS 22
 • İş başvurusu için gerekli en temel bilgileri içeren özgeçmiş hazırlayabilirler. GSE 38/ BULATS 27
 • Şirket bilgilerini ve departmanlarını temel alanları ile anlatabilirler. GSE 45 / BULATS 43
 • Sorumluluklarini ve iş tanımlarını detay vererek açıklayabilirler. GSE 48 / BULATS 45
 • Standart resmi mailleri anlayabilir, ve gerekli bilgiyi içeren cevaplar yazabilirler. GSE 51 / BULATS 54
 • Toplantı esnasında alınan kararları anlayabilir, beklemeler yaparak orta düzey konuşma hızında değişiklik talebinde bulunabilirler. GSE 58/ BULATS 59
 • Şirket veya kurum tarafından sunulan servis, ürün ve hizmet ile ilgili memnuniyetsizliği kibar bir dile getirebilirler. GSE 61/ BULATS 62
 • İş sektörü ile ilegili toplantılar düzenleyebilir, düşünmeye frsat verecek kısa beklemeler yaparak doğala yakın hızda konu detayı verebilirler . GSE 64 / bulats 63
 • Sektör ile ilgili yapılan sunumu takip edebilir, konuşmacıya ilgili sorular yöneltebilirler. GSE 69 / BULATS 70
 • Partner kurumlara yeni iş teklifleri sunabilir ve belirli kalıplarla sözleşme hazırlayabilirler. GSE 74/ BULATS 73
 • Sektörel konudlarda  fikir önerisinde bulunabilir, ikna edici dil hakimiyeti sergileyebilirler. Gse 76/ BULATS 75
 • Detaylara inilen ayrıntılı sektörel tartışma ve toplantılara katılabilir, kendine güvenen dil hakimiyeti sergileyebilirler. GSE 81 / BULATS 87
 • Panellere katılabilir, yönetebilecek ve yönlendirebilecek dil hakimiyeti sergileyebilirler. GSE 87/ BULATS 95

English Council olarak, hedeflediğiniz puan aralığına ulaşmanız için sizi seviyenize uygun iş İngilizcesi sınav programına yönlendiriyor, grup ya da bireysel çalışmalar ile istediğiniz sonucu almanız için destekliyoruz. Bu sayede BULATS sınavından başarılı bir skor alabilmek için beklenen C1 yani upper-intermediate seviyesine rahatlıkla erişebilirsiniz.

Dil seviyenizi geliştiren materyallerin yanı sıra, birebir BULATS sınavı formatında düzenlediğimiz farklı seviye sınavları ile sınav tecrübenizi arttırıyoruz.

BULATS SINAVI SKORU NE KADAR SÜRE GEÇERLİDİR?

BULATS sınav sonuçları, adayın dil becerileri aynı kaldığı sürece geçerlidir. Yine de, İngilizce yeterliliği zaman içinde artıp azalabilir. Bu nedenle, adayın BULATS sınavına girmesinin üstünden iki yıldan fazla geçtiği durumlarda, şirketler, çalışanlarını tekrar BULATS testine tabii tutabilir ya da IELTS gibi denk bir sınavın skorunu görmek isteyebilir.

BULATS KURSU FİYATLARI

Sunduğumuz ayrıcalıklı BULATS kursları ve genel ingilizce kursları hakkında BULATS kursu fiyatları ya da kampanyalarımız hakkında haberdar olmak için hemen arayabilir, Kadıköy ve Bakırköy şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz veya bilgi talep formu doldurabilirsiniz. Her tür bilgi talebiniz tarafımızdan en kısa sürede cevaplanacaktır.

Önceki

GRE Kursu

Online Bilgi Talep Formu

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve yukarıda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.

 

Bulats’ın Açılımı Nedir?

The Business Language Testing Service