Gerçekten Türkçe öğrenmeye ihtiyaç var mı?

Dünyada 250 milyondan fazla kişinin Türkçe konuştuğunu biliyor muydunuz? Her yıl iş, tatil ve evlilik sebebiyle milyonlarca turistin ülkemize geldiğini biliyor musunuz? Farklı ülkelerden, farklı kültürlerden gelen, farklı yaşamlara sahip milyonlarca kişi, ortak bir noktada buluşuyor; ortak dil, Türkçe.

Bir ülkeyi tanımanın en iyi yolu insanları tanımaktır. İnsanları tanımak, o ülkenin dilini öğrenip onlarla iletişim halinde olmaktan geçer. Amacımız, Türkçeyi size en iyi şekilde öğretip Türkiye’ye daha çabuk adapte olmanızı sağlamaktır.

Çevrenizden veya kursta öğrenmeyi denediniz ama başaramadınız mı?

Birçok kişinin sandığının aksine dil öğrenmek; kelimeler ve kelimeleri hangi yapılarla bağlayacağınızı bilmeniz üzerine tasarlanmış bir süreç değildir. Dil öğrenmek, iletişim kurmaktır. Konuşarak, mesajlaşarak, e-mail yazarak, okuyarak ve dinleyerek. English Council yabancılara Türkçe Programımızda, tüm eğitimlerimiz yabancılara Türkçe öğretme konusunda uzman eğitmen kadromuz tarafından verilmektedir. Ayrıca her kur tam 100 saat olup, kur sonunda tüm öğrencilerimiz başarılarının hesaplaması için sınava tabi tutulmaktadır.

Türkçe öğrenmek için seçebileceğiniz alternatifler nelerdir?

Türkçe öğrenmek için birçok nedeniniz ve birçok alternatifiniz olabilir. Özellikle Türkiye’de yaşıyorsanız, Türkçe öğrenmenin çok kolay olabileceğini, herkesin size Türkçe öğretebilecek yeterlilikte olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat bir kişinin ana dilinin Türkçe olması o kişinin Türkçe öğretebilecek yeterlilikte olduğunu göstermez. Yabancılara Türkçe öğretmek bir uzmanlık alanıdır. Geriye döndüremeyeceğiniz zamanınızı ve çalışarak kazandığınız paranızı boşa harcamamak için yapacağınız tercih çok önemlidir.

Böyle bir eğitim almak için bütçeniz yeterli olur mu?

Her kaliteli ürün ve hizmette olduğu gibi kaliteli eğitiminin de pahalı olacağını ve bütçenizi aşabileceğini düşünüyorsanız, henüz English Council’ın eğitimde kaliteden ödün vermeden her bütçeye uygun fiyat ve ödeme koşulları sunan kampanyaları ile tanışmamışsınız demektir. Yabancılar Türkçe eğitiminizde ihtiyacınız olan destek ve kaliteyle tanışmak için hemen şimdi arayın! En iyi yabancılar Türkçe kursu fiyatları, ücret indirimleri ve kampanyalarımız hakkında detaylı bilgi almak için İstanbul Avrupa Yakasında Bakırköy şubemizi, Anadolu yakasında Kadıköy şubemizi telefonla arayabilir ya da online bilgi talep formu doldurabilirsiniz. Her tür bilgi talebiniz tarafımızdan en kısa sürede cevaplanacaktır.

Do you really need to learn Turkish?

Did you know that more than 250 million people speak Turkish all around the world? Did you know that every year, millions of tourists come to our country because of business, vacation and marriage? Millions of people from different countries, from different cultures, with different lives, meet at a common point; common language, Turkish. The best way to know a country is to know the people. Knowing people requires to learn the language of that country and communicating with them. Our aim is to teach you Turkish in the best way and to adapt you to live in Turkey.

You tried to learn Turkish from your social environment or a course but failed?

On the contrary to what many people think, learning a language is not a process that has been designed to knowing which words to link or which structures to use.

Learning a language means communicating such as talking, sending text messages and emails, reading and writing. In English Council Turkish program for foreigners, Turkish language is taught by language experts who have experience in teaching Turkish for years. And also each level lasts 100 hours and students take an exam to see their progress by the end.

What are the alternatives to learn Turkish?

You may have many reasons and alternatives to learn Turkish. Especially, if you live in Turkey, you may think that learning Turkish is easy and everybody is qualified to teach you Turkish. But the fact that one’s native language is Turkish, does not mean this person is capable of teaching Turkish. Teaching Turkish for foreigners is a profession. Your choice really matters if you do not want to waste your money and time on something which will not satisfy you by the end.

Can you afford such a unique education?

If you think that you cannot afford high quality education like other high quality services and products, it seems that you have not met English Council which offers easy terms of payment without sacrificing quality. To get support, meet the high quality of education, call us now. In order to get information about the best prices, discounts and campaigns, you can call Bakırköy branch in European side and Kadıköy branch in Asian side or fill out online form.

Seviyeler / Levels

A1 Seviyesi / A1 Level

English Council tarafından Türkçe öğrenmek isteyen yabancılar için özel olarak hazırlanmış 6 kurluk eğitimimizin başlangıç seviyesi olan A1 programız ile kendinizi temel düzeyde ifade edebilecek, basit gündelik ihtiyaçlarınızı karşılayabileceksiniz. Bu seviyede öğrencilerimiz diğer dillere göre daha karmaşık bir yapıya sahip olan Türkçenin mantığını kavramaya başlamaktadırlar.

Program Eğitim dili: A1 (Başlangıç) seviyesinde derslerimizde eğitim dili İngilizce ve Türkçedir. Öğrencilerin dil seviyesi ilerledikçe Türkçe ders anlatımı oranı artacaktır.

A1 level is one of the six levels that has been designed for foreigners by English Council . In this level you can learn how to express yourself in a basic way and carry out your daily routines. At this level, our students start to comprehend Turkish sentence structure which is quite complicated when it is compared to other languages.

The language of the level: At A1(elementary) level, the language is English and Turkish. As the students make progress in Turkish, there will be more Turkish and less English during the classes.

A2 Seviyesi / A2 Level

English Council tarafından Türkçe öğrenmek isteyen yabancılar için özel olarak hazırlanmış A2 (Ön Orta) seviyesi eğitim programız ile kendinizi moda, giyim, doğa, sağlık gibi konularda daha rahat bir dille ifade edebilecek, bu konularda yapılan konuşmaları dinleyip anlayabilecek ve yine bu konular hakkında basit yazılar yazabileceksiniz. A2 seviyesiniz başarı ile tamamlayan öğrenciler temel zamanları rahatlıkla kullanabilir duyduklarını daha rahat anlayabilir.

Program Eğitim dili: A2 (Ön Orta) seviyesinde sınıf derslerimizde eğitim dili ağırlıklı olarak Türkçedir, gerekli görüldüğünde İngilizce olarak da öğretmeniniz tarafından konu anlatımı yapabilir.

At A2(Pre-Intermediate) level, you can easily talk about topics such as clothes, nature and health. And also you can listen to conversations about these topics and write about them. Students who pass A2 level can understand basic tenses and what they hear.

The language of the level: At A2(Pre-Intermediate) level, the language of the class is mostly in Turkish. If necessary, teacher may teach the subjects in English.

B1 Seviyesi / B1 Level

English Council tarafından Türkçe öğrenmek isteyen yabancılar için özel olarak hazırlanmış B1 (Orta) seviyesi eğitim programız ile ileri düzeydeki gündelik ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek, deneyimleriniz ve olaylar hakkında konuşabilecek, kendinizi yeterli düzeyde ifade edebilecek; müzik, film, moda, giyim, sağlık, doğa, çevre gibi konularda yazılan normal yazıları okuyup bunlar hakkındaki konuşmaları anlayabilecek ve hatta bu konular hakkında yazılar yazıp kendi kişisel görüşlerinizi belirtebileceksiniz.

B1 seviyesinde A1 ve A2 seviyesindeki gibi konuşma eğitiminin yanı sıra yoğun olarak gramer yani dil bilgisi eğitimimiz de devam etmektedir. Program Eğitim dili: B1 (Orta) seviyesinde sınıf derslerimizde eğitim dili Türkçedir

At B1(Intermediate) level, you can meet your everyday needs, talk about your experiences and express your ideas. And also you can read texts about music, movies, clothes, health and nature and share your ideas with other people.

B1 level mostly consists of speaking and grammar parts. The language of the level: At B1(Intermediate) the language of the class is Turkish.

B2 Seviyesi / B2 Level

English Council tarafından Türkçe öğrenmek isteyen yabancılar için özel olarak hazırlanmış B2 (İleri) seviyesi eğitim programız ile artık kendinizi ileri düzeyde ifade edip, dilde kullanılan folklorik unsurları anlayabilecek duruma geleceksiniz. Kültürel konular dahil olmak üzere pek çok konuda görüşlerinizi bildirip tartışıp karşıt fikri savunabilecek, deneyimleriniz ve olaylar hakkında hiç hazırlık yapmadan rahatlıkla konuşabilecek, üst seviyede ve farklı kelimelerle size verilen konular hakkında yazılar yazabileceksiniz. Gazete ve kitaplardaki yazıları rahatça okuyup anlayabileceksiniz.

A1, A2 ve B1seviyesinde olduğu gibi B2 seviyesinde de gramer yani dil bilgisi eğitimimiz devam eder fakat öğrenci Türkçenin dil bilgisi mantığını artık tamamen çözdüğü için öğrendiği dil bilgisini pratiğe dökerken zorlanmaz. Program Eğitim dili: B2 (İleri) seviyesinde sınıf derslerimizde eğitim dili Türkçedir

At B2(Upper-Intermediate) level, you can express yourself in a detailed way and comprehend folkloric components in Turkish. Including cultural topics, you can discuss about most of the things and defend your opinion. And also you can talk about your experiences and past events without preparing yourself about the topic that you would like to talk about. You can write passages with many different words and read newspapers and books.
As at the A1, A2 and B1 levels learning grammar continues at B2 level too but it is not difficult for students to practice the language that has been learnt. The language of the level: At B2(Upper-Intermediate) level, the language of the class is Turkish.

C1 Seviyesi / C1 Level

English Council tarafından Türkçe öğrenmek isteyen yabancılar için özel olarak hazırlanmış C1 (Üst) seviyesi eğitim programız ile artık dile hâkim olmak dışında, öğrencilerimiz deyimlerden atasözlerine kadar tüm folklorik unsurları çabucak ve zorlanmadan kullanıp, akademik ve edebi kaynakları okuyup anlayabilecektir.

Program Eğitim dili: C1 (İleri) seviyesinde sınıf derslerimizde eğitim dili Türkçedir

At C2(Advanced) level, students can easily comprehend and use idioms, proverbs and folkloric components. Students read literary and academic sources without difficulty.

The language of the level: At C1(Advanced) level, the language of the class is Turkish.

C2 Seviyesi / C2 Level

English Council tarafından Türkçe öğrenmek isteyen yabancılar için özel olarak hazırlanmış C2 (İleri Üst) seviyesi eğitim programız ile, artık Türkçenin tüm gramer yapısına hâkim olacak, her türlü edebi ve akademik kaynağı okuyup, eksiksiz anlayabilecek ve bu alanlarda kendinizi yazılı ve sözlü olarak eksiksiz anlatabileceksiniz. Bu seviyeden başarı ile mezun olan öğrenci Türkçe’nin tüm inceliklerini öğrenmiş bir şekilde kurumumuzdan mezun olur.

Program Eğitim dili: C2 (İleri Üst) seviyesinde sınıf derslerimizde eğitim dili Türkçedir

At C2(Proficiency) level, students will have learnt all grammar rules of Turkish. Students can understand every kind of literary and academic sources and in these fields they can express themselves in oral and written way. The students who successfully graduate from this level learn all the intricacies of Turkish and graduates from our institution.

The language of the level: At C2(Proficiency) level, the language of the class is Turkish.

Online Bilgi Talep Formu

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve yukarıda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.

Güncel Kampanyalarımız

English Council Kampanyaları 3 Kur Alana 2 Kur ve 2. Dil Eğitimi
English Council Kampanyaları 2 Kur Alana 1 Kur Bedava
English Council Kampanyaları Yüzde 35 İndirim

Lokasyonlarımız

Bakırköy Şubesi

Kadıköy Şubesi