DİL GELİŞİM TAKİP SİSTEMİ

ENGLISH COUNCIL

Eğitim süreciniz English Council’a adım attığınız ilk andan itibaren başlar. Hedefinize ulaşmanız, her aşamada gelişiminizi belgelemek ve ilerleyişinizin farkında olmanızı sağlamak ile mümkündür.

Dil pasaportuna sahip olmanız ve gittiğiniz her yerde dil engelini ortadan kaldırmanız için, uluslararası standartlarda bir takip sürecinin içinde olmanız gerekir.

Seviye Belirleme ve ihtiyaç analizi (Mapping)

English Council şubelerini ziyaret ettiğinizde sizi eğitim danışmanlarımız karşılar. Hedeflerinizi ve yapmak istediklerinizi dinleriz. Mapping dediğimiz sistemiz ile, dili ne kadar kullanabildiğinizi ölçtüğümüz dört beceriden (Okuma, Dinleme, Konuşma, Yazma) oluşan bir değerlendirmeye (İhtiyaç Analizi Değerlendirmesi) tabi tutulursunuz.

Uzman öğretim kadromuz, ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi en kısa sürede gerçekleştirebileceğiniz alternatifleri sunar. Programınıza, zamanınıza ve bütçenize en uygun ve en doğru seçeneği tercih ederek ailemizin bir üyesi olabilirsiniz.

Seviye Sınıfları Takip ve Raporlama

Sizin için uygun program belirlendikten sonra, eğitiminizin ilk günü sınıftaki yerinizi alırsınız ve eğitmeniniz tarafından eğitim süreciniz hakkında bilgilendirilirsiniz.

English Council Genel Amaçlı İngilizce Programında bir kur 12 modülden oluşur. Her bir kur, GSE standartlarında tüm becerilerde gelişiminizi sağlamak için, iki modülü tarayan kontrol ve değerlendirme raporları sistemine bölünmüştür. Bu süreçte 3 başlığa tanıdık hale gelirsiniz.

1- Pre-Rubric

Öğrenim süreciniz başlamadan önce, size öğretilecek olan konularda ne kadar bilgi sahibi olduğunuzu kendinizin değerlendirdiği formlardır. Bu formlar aynı zamanda 2 modül boyunca size anlatılacak olan konuların bir özetidir. Birden dörde kadar bir derecelendirmeyi seçmeniz istenir.

Örnek Değerlendirme Kriterleri:

  • Sorulduğunda karşımdaki kişiye bir yere nasıl gidebileceğini tarif edebilirim.
    Speaking 1 2 3 4
  • Yarı resmi dil kullanarak çalıştığım sektörü tanıtan bir mail yazabilirim.
    Writing 1 2 3 4
  • Açık, yavaş ve tane tane konuşulan iş ve sorumluluklarım ile ilgili bir sohbeti anlayabilir ve sorulan sorulara cevap verebilirim.
    Listening/Speaking 1 2 3 4

 

2- Post-Rubric

İki modül tamamlandıktan sonra, size öğretilen konularda ne kadar bilgi sahibi olduğunuzu kendinizin değerlendirdiği formlardır. Birden dörde kadar bir derecelendirmeyi seçmeniz istenir.

3- Post-Teacher’s Rubric

İki modül tamamlandıktan sonra eğitim sürecinizin ve size öğretilen konularda nasıl bir gelişim gösterdiğinizin eğitmeniniz tarafından değerlendirildiği formlardır.

İki modül tamamlandığında sizin veya eğitmeninizin herhangi bir başlık altında yeterli olmadığınızı yorumlaması halinde MAKE-UP (Telafi Grubu) dersine yönlendirilirsiniz. Bu ders, eksik olduğunuz konunun size tekrar anlatıldığı ek derslerdir.

MAKE-UP dersi tamamlandıktan sonra, SELF STUDY (Bireysel Çalışma/Etüt) saatlerini kullanarak, size verilen online veya kâğıt üstünde çalışmaları tamamlayacağınız süreciniz başlar. SELF STUDY’de, eğitmeninizin yönlendirdiği kaynaklar ile çalışma yaparsınız.

Make-Up ve Self Study süreçleriniz tamamlandığında, gelişim raporunuz tekrar değerlendirmeye alınır ve Post-Rubric ve Post-Teacher’s Rubric formlarının son hali ile yaptığınız ek çalışmalar da raporlanarak dosyanıza konulur.

Kur Tamamlama / End of Course Test (ECT)

12 modül bittiğinde kurunuzun sonuçlanması için bitirmeniz gereken iki adımınız kalmıştır. Uluslararası kriterlere göre, seviyenize uygun kur tamamlama sınavına katılmak ve sertifikanızı almak.

12 modülde öğrendiğiniz tüm konuları beceri kriterlerine göre ölçen sınavdır. Uluslararası PEARSON Varsant / PTE sınavları soru tipi kullanılarak hazırlanmış sınavlardır.

Listening, Reading, Writing, Speaking becerilerini ölçen 90 dakikalık sınavlardır. 90 puan üzerinden değerlendirilir ve seviyenize uygun GSE kriterlerine göre rakamsal veriye dönüştürülür.

Kuru başarılı bir şekilde tamamlamak için her bir beceriden (Okuma, Dinleme, Konuşma, Yazma) minimum 60 puan almanız ve ortalamanızın ise 65 puanın üstünde olması gerekir.

Sertifika ve Gelişim Raporu

Kur sonunda tüm raporlarınız ve sınav sonucunuz İngiltere’deki Pearson ofisine gönderilir. Kur tamamlama onayınız geldiğinde, uluslararası gelişim dosyanız, öğretmen değerlendirme raporlarınız, tüm eğitim ürünleriniz (ses kaydı, çalışma kâğıdı, rubric, sınav sonuçlarınız vb.) dil pasaportunuz için arşivlenir. Sertifikanız ve dosyanız eğitiminiz tamamlanana kadar arşivimizde kalabileceği gibi, dilerseniz istediğiniz an teslim alabilirsiniz.

Hemen Bilgi Alın!

Dilerseniz aşağıdaki bağlantıları kullanarak bize ulaşabilir, dilerseniz yandaki formu doldurarak bizim size ulaşmamızı talep edebilirsiniz.

BAKIRKÖY

0212 571 0101

KADIKÖY

0216 414 2121

Hemen Bilgi Alın!

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve formda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.

BAKIRKÖY

KADIKÖY