Dil Pasaportu

ENGLISH COUNCIL

English Council İngilizce Kursu olarak, uluslararası standartlarda arşivler ve raporlar ile oluşturduğumuz Dil Pasaportunuz sayesinde öğrenme sürecinizi gittiğiniz her ülkede bıraktığınız noktadan devam ettirmenize olanak sağlıyoruz.

Dil öğretim seviyelerinde ilerleyişiniz sadece bulunduğunuz ülkeye, kuruma veya materyale göre değişiklik göstermemelidir. GSE sayesinde Self Assesment (Bireysel Değerlendirme), Teacher’s Assessment (Uzman Değerlendirmesi) ve Education Products (Eğitim Materyalleri) arşivleme sistemi ile dünyanın her yerinde kabul gören “Dil Eğitim Geçmişi Portfolyonuzu” oluşturup “Uluslararası Dil Pasaportu” veriyoruz.

Dil Pasaportu ne işe yarar?

 • Yurt dışında iş başvurusunda bulunabilirsiniz
 • Türkiye’de ve yurt dışında yüksek lisans ya da doktora yapabilirsiniz.
 • Dil tazminatı alabilirsiniz.
 • Üniversitelerin hazırlık sınıflarından muaf olabilirsiniz.

Dil Pasaportu Nasıl Alınır?

Dil Pasaportu alabilmeniz için başvuru sırasında sunmanız gereken belgeler ve ihtiyaçlarınız;

 • En az B2+ seviyesini tamamlamış olmanız ve tamamladığınızı gösteren aşağıdaki belgeleri sunmanız gerekir.
 • Dil becerilerinizi ayrı ayrı değerlendirdiğiniz “Self Assessment Forms” (kişisel değerlendirme raporları)
 • Uluslararası standartlarda kabul görebilecek, girdiğiniz sınavlar, aldığınız sertifikalar
 • Eğitim sürecinizi belgeleyen ürünler ve değerlendirme raporları (Dossier)
 • Diplomanız
 • CV’niz
 • Başvuru için sizi doğru şekilde yönlendirecek ve eğitimini bu standartlara göre planlamış kurum: English Council

Dossier: Kişisel Eğitim Dosyanız: İlk seviyeden itibaren öğrenim sürecinizi, GSE (Global Scale of English) ve CEFR’e (Uluslararası Dil Konseyi Dil Öğrenim Kriterleri) göre takip ediyor, raporluyor ve eğitim ürünlerinizi arşivliyoruz.

Certificates/Sertifikalar: İlk seviyeden itibaren gireceğiniz tüm seviye bitirme sınavlarını, uluslararası kriterlere göre ve seviyenize uygun şekilde uyguluyor, raporluyor ve sertifikanızı hazırlıyoruz.

Minimum B2+ seviyesini tamamlamanızın ardından katılacağınız Dil Pasaportu sınav programında; PTE, IELTS, TOEFL sınavlarından birini kur bitirme sınavı olarak kullanıyoruz. Tüm bu belgeleri, EUROPASS Ulusal ofisi aracılığı ile dijital ortama aktarıyoruz ve dil pasaport başvurunuzu yapıyoruz.

Hemen Bilgi Alın!

Dilerseniz aşağıdaki bağlantıları kullanarak bize ulaşabilir, dilerseniz yandaki formu doldurarak bizim size ulaşmamızı talep edebilirsiniz.

BAKIRKÖY

0212 571 0101

KADIKÖY

0216 414 2121

Hemen Bilgi Alın!

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve formda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.

BAKIRKÖY

KADIKÖY