GRE

GRE Kursu

ENGLISH COUNCIL

GRE Nedir?

GRE (Graduate Record Examination) , yurtdışındaki üniversitelerde sosyal bilimler ve mühendislik alanlarında yüksek lisans ya da doktora yapmak isteyenlerin öğrencilerin girmesi gereken bir ingilizce dil seviye tespit sınavdır.

Sınava bilgisayar destekli (Computer- based Test) ya da yazılı olarak (Paper-based) girilebilir.GRE sınavında başarılı bir skor elde edebilmek için ise dil seviyenizin ise en az pre-intermediate ve üstü olması beklenir.

GRE İngilizce Sınavı Başvuruları telefon veya posta vasıtasıyla yapılabiliyor olsa da en yaygın başvuru şekli internet (www.ets.org/gre) üzerinden yapılmaktadır. Üyelik sistemiyle çalışan web sitesinde, sınav başvurusu için adaylar kişisel bilgilerini girerek sınav tarihini ve yerini belirleyebilirler.

GRE sınavına girecek adaylara sınava girmeyi düşündükleri tarihten en az 3 ay önce rezervasyonlarını yaptırmaları tavsiye edilir. Özellikle hafta sonu için GRE sınavına yoğun bir talep bulunduğu için önceden rezervasyon yaptırmak fayda sağlayabilir.

GRE General Test (Computer-Based) sınavı için ets.org sitesine bakarak mevcut rezervasyon durumuna göre sınav tarihinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. GRE General Testine haftanın her günü girebilmektedir.

GRE Subject Test (Paper-Based) sınavı ise bir yıl içerisinde sadece Eylül, Ekim ve Nisan ayları olmak üzere üç defa olmaktadır.

Adaylar, bilgisayar tabanlı sınava bir yıl içinde maksimum 5 defa girilebilir ve 2 sınav arasında en az 1 ay süre olması gerekir. Paper based tabanlı sınava ise her yılın Ekim, Kasım ve Nisan aylarında yapılır.

GRE sınavına hazırlanmak isteyen adayların upper intermediate veya daha üstü düzeyde ingilizce seviyesinde olması tavsiye edilir. GRE sınav için adaylar English Council’ın eğitim teknikleri ile bilgi düzeylerini arttırabilir ve istedikleri başarıyla ulaşmak için ilk adımı atabilirler.

GRE SINAV PROGRAMI NASIL HAZIRLANIR?

GRE sınavı Sayısal ve Sözel (İngilizce) bölümlerinden oluşur. English Council olarak, GRE sınavının İngilizce / Sözel bölümünde hedef puanınıza ulaşabilmeniz için size özel birebir eğitim sunuyoruz. Kişiye özel paket programlarımıza hedef puanınız ve seviyeniz dikkate alınarak karar verilir. GRE verbal ve analitik yazma sınavına katılacak adayların istenilen minimum puan barajına ulaşmaları için C1+ seviyesinde dil hakimiyeti sergilemeleri, ve sonrasında sınav eğitimi almaları gerekmektedir. Advanced seviyesini tamamlayan öğrencilerimiz ise sınav programında aşağıdaki başlıklarda eğitim alıp, deneme sınavlarına katılırlar.

Sentence Equivalence / Kelime soruları

Text Completion/ Cümle Tamamlama(Kelime/cümle)

Reading Comprehension / Okuma Metinleri

Writing / 1- Analze an Issue (30 mnts)

Analyze an Argument (30 mnts)

Hemen Bilgi Alın!

Dilerseniz aşağıdaki bağlantıları kullanarak bize ulaşabilir, dilerseniz yandaki formu doldurarak bizim size ulaşmamızı talep edebilirsiniz.

BAKIRKÖY

0212 571 0101

KADIKÖY

0216 414 2121

Hemen Bilgi Alın!

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve formda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.

GRE KURS ÜCRETLERİ

ENGLISH COUNCIL

Her kaliteli ürün ve hizmette olduğu gibi kaliteli bir GRE kursu eğitiminin de pahalı olacağını ve bütçenizi aşabileceğini düşünüyorsanız, henüz English Council’ın eğitimde kaliteden ödün vermeden her bütçeye uygun fiyat ve ödeme koşulları sunan kampanyaları ile tanışmamışsınız demektir. English Council’da her zaman sizin için başlamaya hazır bir GRE sınıfı vardır.

GRE kursu eğitiminizde ihtiyacınız olan destek ve kaliteyle tanışmak için hemen şimdi arayın!

En iyi GRE Kursu olma hedefiyle hizmet veren ve şu ana dek yüzlerce kursiyerin hedeflediği GRE puanını almasını sağlayan English Council Dil Kursu’nun indirimli kampanyaları ve GRE kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve yararlanmak için iletişime geçin!

Kadıköy GRE Kursu fiyatları için Kadıköy Şubemiz, Bakırköy GRE Kursu fiyatları için Bakırköy Şubemizle telefon ile iletişime geçebilir ya da WhatsApp’dan bize ulaşabilirsiniz. 

Dilerseniz online formumuzu doldurun biz sizi arayalım.

“English Council” Kadıköy GRE Kursu ve Bakırköy GRE Kursu Nerede?

GRE Kursu Kadıköy için; Kadıköy’ün en merkezi noktası olan Kadıköy Boğa Heykeli’ne 30 metre mesafede, Kadıköy rıhtıma inen Söğütlü Çeşme Caddesi üzerindeki Kadıköy’ün en modern binasında, teknolojik sınıflarımızla, alanında en deneyimli ve uzman eğitmenlerimizle, güler yüzlü ve yetkin eğitim danışmanlarımızla dil kursunda ihtiyacınız olan destek ve kaliteyle tanışmanız için sizi bekliyoruz.

GRE Kursu Bakırköy için Bakırköy’ün en merkezi noktası olan Bakırköy Özgürlük Meydanı’na 100 metre mesafedeki Bakırköy Marmaray tren istasyonu paralelinde bulunan Bakırköy’ün en modern binasında, teknolojik sınıflarımızla, alanında en deneyimli ve uzman eğitmenlerimizle, güler yüzlü ve yetkin eğitim danışmanlarımızla dil kursunda ihtiyacınız olan destek ve kaliteyle tanışmanız için sizi bekliyoruz.

BAKIRKÖY

KADIKÖY