GRE SINAVI NEDİR?

GRE (Graduate Record Examination) , yurtdışındaki üniversitelerde sosyal bilimler ve mühendislik alanlarında yüksek lisans ya da doktora yapmak isteyenlerin öğrencilerin girmesi gereken bir ingilizce dil seviye tespit sınavdır.

GRE SINAVINA NASIL GİRİLİR?

Sınava bilgisayar destekli (Computer- based Test) ya da yazılı olarak (Paper-based) girilebilir.GRE sınavında başarılı bir skor elde edebilmek için ise dil seviyenizin ise en az pre-intermediate ve üstü olması beklenir.

GRE SINAVINA NASIL BAŞVURULUR?

GRE İngilizce Sınavı Başvuruları telefon veya posta vasıtasıyla yapılabiliyor olsa da en yaygın başvuru şekli internet (www.ets.org/gre) üzerinden yapılmaktadır. Üyelik sistemiyle çalışan web sitesinde, sınav başvurusu için adaylar kişisel bilgilerini girerek sınav tarihini ve yerini belirleyebilirler.

GRE sınavına girecek adaylara sınava girmeyi düşündükleri tarihten en az 3 ay önce rezervasyonlarını yaptırmaları tavsiye edilir. Özellikle hafta sonu için GRE sınavına yoğun bir talep bulunduğu için önceden rezervasyon yaptırmak fayda sağlayabilir.

GRE SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

GRE General Test (Computer-Based) sınavı için ets.org sitesine bakarak mevcut rezervasyon durumuna göre sınav tarihinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. GRE General Testine haftanın her günü girebilmektedir.

GRE Subject Test (Paper-Based) sınavı ise bir yıl içerisinde sadece Eylül, Ekim ve Nisan ayları olmak üzere üç defa olmaktadır.

GRE SINAVI ÜCRETİ VE GEÇERLİLİK SÜRESİ NE KADARDIR?

GRE Sınav Ücreti Subject Testi için dünya genelinde 150 dolardır. Bu nedenle mevcut döviz kuru oranlarına göre Türk Lirası karşılığı hesaplanır. GRE Subject Testinin geçerlilik süresi sınava girilen günden sonraki beş yıldır. İş hayatına atıldığınızda,ingilizce seviyenizi İş ingilizcesi için gerekli altyapı da bu kazanmış olursunuz.

GRE General Testi’ nin dünya genelindeki başvuru ücreti 185 dolar iken geçerlilik süresi de Subject Test de olduğu gibi beş senedir.

Ancak bazı eğitim kurumları GRE Sınavı skor geçerliliği süresine 2 yıl sınırı uygularlar.

GRE SINAVINA KAÇ KEZ GİRİLEBİLİR?

Adaylar, bilgisayar tabanlı sınava bir yıl içinde maksimum 5 defa girilebilir ve 2 sınav arasında en az 1 ay süre olması gerekir. Paper based tabanlı sınava ise her yılın Ekim, Kasım ve Nisan aylarında yapılır.

GRE SINAVI İÇİN İNGİLİZCE SEVİYESİ HANGİ DÜZEYDE OLMALIDIR?

GRE sınavına hazırlanmak isteyen adayların upper intermediate veya daha üstü düzeyde ingilizce seviyesinde olması tavsiye edilir. GRE sınav için adaylar English Council’ın eğitim teknikleri ile bilgi düzeylerini arttırabilir ve istedikleri başarıyla ulaşmak için ilk adımı atabilirler.

GRE SINAV PROGRAMI NASIL HAZIRLANIR?

GRE sınavı Sayısal ve Sözel (İngilizce) bölümlerinden oluşur. English Council olarak, GRE sınavının İngilizce / Sözel bölümünde hedef puanınıza ulaşabilmeniz için size özel birebir eğitim sunuyoruz. Kişiye özel paket programlarımıza hedef puanınız ve seviyeniz dikkate alınarak karar verilir. GRE verbal ve analitik yazma sınavına katılacak adayların istenilen minimum puan barajına ulaşmaları için C1+ seviyesinde dil hakimiyeti sergilemeleri, ve sonrasında sınav eğitimi almaları gerekmektedir. Advanced seviyesini tamamlayan öğrencilerimiz ise sınav programında aşağıdaki başlıklarda eğitim alıp, deneme sınavlarına katılırlar.

GRE VERBAL TEST 4 ANA SORU TİPİNDEN OLUŞUR.

  • Sentence Equivalence / Kelime soruları
  • Text Completion/ Cümle Tamamlama(Kelime/cümle)
  • Reading Comprehension / Okuma Metinleri
  • Writing / 1- Analze an Issue (30 mnts)
  • Analyze an Argument (30 mnts)

GRE KURS ÜCRETLERİ

Gre kursu için her bütçeye uygun ve kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız hemen iletişim formunu doldurarak bizden bilgi alabilir ve güncel kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Güncel kampanyalarımızı görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Önceki

GMAT Kursu

Sonraki

BULATS Kursu

Online Bilgi Talep Formu

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve yukarıda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.