IELTS SINAVI NEDİR ?

Ielts (International English Language Testing System) , kişilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini titizlikle ölçen bir ingilizce seviye tespit sınavlarından biridir. Aynı zamanda dünyada en çok geçerliliği olan dil sınavlarının da başında gelir. İngiltere’deki bütün okulların kabul koşullarından biri ielts(IELTS) sınavından yeterli puanı almış olmaktır. Aynı zamanda çalışma izni gibi resmi durumlarda da ielts puanı, bir yeterlilik göstergesidir. Avusturalya, Birleşik Krallık, Kanada, ABD ve Yeni Zelanda’da hazırlanan ielts (IELTS) sınavı, 140’tan fazla ülkede 10.000 kuruluş tarafından tercih edilmektedir.

IELTS SINAV ÜCRETİ 2020

Resmi sitesinde sunulan sınav fiyatı 1,100 TLDİR. Dolar Fiyatı: 225$. Yıllara göre farklılık gösterebilir. En güncel fiyat zamanla güncellenecektir.

IELTS BAŞVURU NASIL YAPILIR ?

İnternet Üzerinden Kayıt

IELTS başvuru yapmak için nüfus cüzdanınızın ya da pasaportunuzun renkli bölümünü taratarak mail atmalısınız. Ödemenizi online bir şekilde 48 saat içinde yapabilirsiniz. Başvuru sırasında lütfen TÜRKÇE karakter kullanmayınız ( ğ, ç, ı, ö, ş, ü)

Daha fazla bilgi için bizimle iletişimi geçin. İletişim bilgileri için tıklayın.

IELTS SINAVINA KİMLERİN GİRMESİ GEREKİR ?

IELTS(ielts) sınavına ülkemizde üniversitelerin hazırlık atlama sınavlarından muaf olup lisans eğitimi almak, yüksek lisans yapmak, bankalarda çalışıp dil tazminatından faydalanmak ya da eğitiminize yurt dışında devam etmek istiyorsanız, IELTS sınavına girip gerekli puanı almanız gerekir. Başvurduğunuz organizasyona ve gelecek planlarınıza bağlı olarak IELTS(ielts) Akademik ya da IELTS Genel Eğitim sınavlarından birini seçebilirsiniz.

ielts nedir

IELTS KURSUNA KATILABİLMENİZ İÇİN İNGİLİZCE SEVİYENİZİN NE OLMASI GEREKİR ?

IELTS English Council genel ingilizce programlarımızla bu seviyeye ulaştıysanız veya GSE 57-68 (B2+/Upper-Intermediate) seviyesindeyseniz, English Council ielts kursuna katılabilir, 96 saatlik modüler standart grup programımız ya da İngilizce özel ders seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

IELTS KURSUNA KATILABİLMENİZ İÇİN NE YAPMANIZ GEREKİR ?

IELTS English Council kursu için ingilizce seviyeniz, kursa katılabilmeniz için yeterli değilse, öncelikle English Council’ın Genel Amaçlı İngilizce Programları ile bu seviyeye gelmenizi sağlıyoruz. IELTS sınavı dört dil becerisini ölçen bir sınavdır. Bu nedenle dilin dört alanının da eş zamanlı olarak hedef puanınıza göre geliştirilmesi için yapılan çalışmaları içermelidir.

English Council’ın tüm İngilizce eğitim programları Uluslararası Dil Sınavlarında başarılı olmanızı sağlayacak becerileri geliştirmeniz üzerine planlanmıştır. Genel Amaçlı İngilizce Programlarımızın, dilin dört becerisini de geliştirmeyi hedeflemesi bu konuda işimizi çok kolaylaştırmakta ve hedefinize ulaşmakta gerekli tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

NEDEN IELTS KURSUNU ALMALISINIZ ?

IELTS Kursuna başlamadan önce İngilizce seviyenizin en doğru şekilde belirlenebilmesi için eğitim danışmanlarımız tarafından seviye tespit sınavına alınırsınız.

IELTS sınavında başarılı olabilmek için; gireceğiniz sınav içeriğine birebir uyumlu,

Listening

 • Dinlerken tablo tamamlama, boşluk doldurma, çoktan seçmeli sorular

Reading

 • Çoktan seçmeli, bilgi ve başlık eşleştirme, cümle tamamlama, tablo tamamlama

Writing

Akademik IELTS:

 • 1. Bölüm – Grafik yorumlama
 • 2. Bölüm – Kompozisyon Yazımı

Genel IELTS :

 • 1. Bölüm –Mektup Yazma
 • 2. Bölüm – Kompozisyon Yazımı

Speaking

 • 1. Bölüm : Sağlık, teknoloji, eğitim vb. genel başlıklarda karşılıklı soru cevap,
 • 2. Bölüm : 1 dakika hazırlık süresi/ 2 dakika verilen konu hakkında konuşma
 • 3. Bölüm : 2. Bölümde verilen konuya bağlı fikir, kıyaslama, avantaj-dezavantajları hakkında konuşma), çalışmaları yapmanız, bu çalışmaların sonucunu görmek için de yeterli sayıda gerçek zamanlı deneme sınavlarına girerek sınav tecrübenizi arttırmanız gerekir. IELTS sınavında başarılı olmak için işinizi şansa bırakmayın!
ielts hazırlık

IELTS SINAVININ BÖLÜMLERİ

IELTS dinleme, okuma, yazma ve konuşma olarak dört dil becerisini değerlendiren bir sınavdır. Dinleme, okuma ve yazma sınavlarının hepsine aynı gün içinde ara vermeden girilir. Sınav merkezinize bağlı olarak, konuşma sınavınız diğer üç sınavla aynı gün içinde ya da ana sınavdan yedi gün önce ya da sonra yapılabilir.

IELTS SINAVI DİNLEME BÖLÜMÜ

Süre Sınırı: 30 dakika

Sorular: 4 bölüm – 40 soru

GÖREVLER

Dinlerken tablo tamamlama, boşluk doldurma, çoktan seçmeli sorular

IELTS SINAVI OKUMA BÖLÜMÜ

Süre Sınırı: 60 dakika

Sorular: 4 metin – 40 soru

GÖREVLER

Çoktan seçmeli, bilgi ve başlık eşleştirme, cümle tamamlama, tablo tamamlama.

IELTS SINAVI YAZMA BÖLÜMÜ

Süre Sınırı: 60 dakika

Sorular: 2 Bölüm

GÖREVLER

 • Akademik IELTS:
  • 1. Bölüm – Grafik yorumlama
  • 2. Bölüm Komposizyon Yazımı Genel
 • IELTS :
  • 1. Bölüm – Mektup Yazma
  • 2. Bölüm Komposizyon Yazımı

IELTS SINAVI KONUŞMA BÖLÜMÜ

Süre Sınırı: 11-14 dakika

Sorular: 3 bölüm

GÖREVLER

 • 1. Bölüm: Sağlık, teknoloji, eğitim vb genel başlıklarda karşılıklı soru cevap
 • 2. Bölüm: 1 dakika hazırlık süresi/ 2 dakika verilen konu hakkında konuşma
 • 3. Bölüm: 2. Bölümde verilen konuya bağlı fikir, kıyaslama, avantaj-dezavantajları hakkında konuşma

IELTS English Council Kursunda, IELTS sınavında başarılı olmak için ihtiyaç duyacağınız tüm bu çalışmaların hepsini bulabilirsiniz.

ielts kursu

IELTS HAZIRLIK KURSU ENGLİSH COUNCİL’DA NASIL ÖĞRETİLİR ?

 • Dörtlü (Reading, Listening, Speaking ve Writing) Modüler Eğitim Sistemimiz sayesinde dilediğiniz zaman beklemeden eğitime başlayabilirsiniz.
 • IELTS(ielts) eğitiminize başlamadan önce birebir formatta deneme sınavına girebilir ve şu an alabileceğiniz puanı görebilirsiniz.
 • Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde güçlü ve geliştirilmesine ihtiyaç duyduğunuz sınav bölümlerini inceleyebilir, kişiye özel veya standart grup eğitimlerimizden faydalanabilirsiniz.
 • Eğitiminizin tamamlanmasının ardından en az 7 adet birebir ielts deneme sınavına katılabilir, sınav sonuçlarınızı uzman kadromuzla birlikte değerlendirebilirsiniz.

IELTS KURSU ÜCRETİ

IELTS eğitiminde de English Council’ın eğitimde kaliteden ödün vermeden her bütçeye uygun fiyat ve ödeme koşulları sunan kampanyaları vardır. English Council’da her zaman sizin için başlamaya hazır bir ielts sınıfı vardır.

IELTS İngilizce eğitiminizde ihtiyacınız olan destek ve kaliteyle tanışmak için hemen şimdi arayın!

IELTS kursu fiyatları, ücret indirimleri ve kampanyalarımız hakkında detaylı bilgi almak için İstanbul Avrupa Yakasında Bakırköy şubemizi, Anadolu yakasında Kadıköy ve şubelerimizi telefonla arayabilir ya da bilgi talep formu doldurabilirsiniz. Her tür bilgi talebiniz tarafımızdan en kısa sürede cevaplanacaktır.

Sonraki

TOEFL Kursu

Online Bilgi Talep Formu

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve yukarıda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.