İngilizce Dil Seviyeleri Nelerdir?

GSE; İngilizce seviyenizin, bundan böyle başlangıç, orta ve ileri gibi belirsiz terimlerle ölçülmesi gerekmediği anlamına geliyor.

GSE, İngilizce öğrenme aşamanızda, dil becerilerinizi kesin puanlarla değerlendirerek, bu puanlar doğrultusunda yeterliliklerinizi ve gelişiminizi daha net izleme şansı veriyor. Daha geniş bantlarda seviyenizi ölçme eğilimi gösteren mevcut metodlara kıyasla, İngilizce seviyenizi çok daha kesin bir biçimde ölçen 10 ile 90 arasındaki skala aralığında gelişiminizi ölçebilmemize olanak tanıyor.

GSE köklerini gerçek yaşamdan aldığı için öğreniminizin her aşamasında neler başarabileceğinizi daha ayrıntılı görebilmenizi sağlıyor. Örneğin; 29 puandaysanız herhangi bir menüdeki popüler yiyecek ve içecekleri tanıyıp sipariş verebiliyorsunuz, 62 puana ulaştığınızda ise bir film, kitap ya da oyun hakkında bir inceleme yazısı yazabiliyorsunuz ve 74 puanda ise haberleri takip ederken öne çıkan görüş ve argümanları rahatlıkla seçebiliyorsunuz demektir.

Dünyadaki öncü eğitim kurumları tarafından hali hazırda denenmiş olan GSE; “İngilizcem ne kadar iyi?”, “Gelişim gösteriyor muyum?” ve “Peki şimdi ne yapmalıyım?” gibi sorulara da yanıt bulmanızı ve dil öğreniminizin her aşamasında size ne yapmanız gerektiğini söyler.

GSE, İngilizce Dil Yeterliliğinizi ve İngilizce öğrenme aşamanızda kaydettiğiniz gelişimiölçmede, en sağlam ve en kesin evrensel bir modeldir.

GSE, birçok İngilizce öğrenen kişinin aşina olduğu Common European Framework of Reference for Languages (CEFR) sistemindeki A1-A2-B1-B2-C1-C2 seviyelerini “90” puanlık bir derecelendirme ile ölçerken, 4 beceri ve gramer kısımlarını ayrı ayrı ele alır, bu sayede düzeyiniz ve gelişiminiz hakkında daha net analiz yapmanıza yardımcı olur.

GSE’nin daha net ölçülebilir yapısı, hem öğretmenlerinizin hem de kendinizin düzenli aralıklarla, kolayca ve en doğru biçimde Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma becerilerinizi değerlendirebilmenizi sağlar. Bu sayede motivasyonunuzun artacağı kişisel bir program ve ilerleme gösterebileceğiniz bir düzen oluşturur.

GSE ölçeği 50’yi aşkın ülkeden binlerce öğretmenin ortak değerlendirmesi ile sizin tüm becerilerde (okuma, yazma, dinleme, konuşma) eşit düzeyde kavrama ve kullanma yetisine sahip olmanızı amaçlayarak oluşturulmuştur.

Bu evrensel ölçme değerlendirme modeli geliştirildikten sonra, siz öğrencilerimizin yaş ve ihtiyaçları dikkate alınarak 4 gruba uygulanacak şekilde bölümlenmiştir.

Bunlar;

  • Yetişkin Grupları
  • Akademik İngilizce Grupları
  • İş İngilizcesi Grupları
  • Çocuklar için İngilizce

GSE’yi uyguluyor olmamızın size ne faydası var?

GSE ölçeği, öğretmenler için sizin dil performansınızın kişisel becerilerini yansıtan detaylı analizini resmetmeyi kolaylaştırır. Kurs materyalleri, destekleyici materyaller, değerlendirme sonuçları ile birlikte öğretmenler:

  • dil yeterliliğinizi daha net ve kesin olarak anlayabilir,
  • gelişiminizi daha detaylı bir biçimde gözlemleyebilir,
  • siz ya da sınıfınız için daha yerinde tercihlerde bulunabilir.

Güncel Kampanyalarımız

English Council Kampanyaları Yüzde 35 İndirim
English Council Kampanyaları 3 Kur Alana 2 Kur ve 2. Dil Eğitimi
English Council Kampanyaları 2 Kur Alana 1 Kur Bedava

Ölçümleme

İngilizce Dil Seviyeleri Ölçümleme İkon English Council

Hedefler

İngilizce Dil Seviyeleri Hedefler İkon English Council

Kurs

Değerlendirme

İngilizce Dil Seviyeleri Sertifikalar İkon English Council

Globaldaki İngilizce Seviyeleri 10 ila 90 arasında puanlanır. Öğrenci, konuşma, dinleme, okuma ve yazma konusunda neler yapabileceği noktasında, ölçeklendirilmiş açıklamalar yapar.

GSE,öğrencinin dil seviyesine dair fikir vermesi için kritik bir öneme sahip. Öğrencinin her yeterlilik seviyesinde neler yapabileceğine dair hedeflerin doğru belirlenmesini sağlar.

English Council ekibi Global İngilizce Seviyelerine uygun öğrenme ölçeğini kullanarak, öğrencilerin doğru seviyede İngilizce Kurs eğitimi almalarını ve başarıyla bitirmelerini sağlar.

Öğrenciler, uygun seviyelerde aldıkları İngilizce Kursu sonrasında GSE skalasına göre dil seviyesini değerlendirebilecekleri sınavlara girerek, başarılarını belgeleyebilirler.

English Council’da GSE ile dil yeterliliğinizin belirlenmesi ve dil gelişiminizin takip edilmesi

ÖNCE– Öğrenme süreciniz başlamadan önce, düzeyiniz ile ilgili 4 beceri ve gramer yapılarını içeren ne öğreneceğim ve ne kadar biliyorum anketi uygulanır (Self Assessment Forms)

SÜRESİNCE– Öğrenim süreci, okuma dinleme konuşma ve yazma hedefleri ile başlar.

SONRA– İki modül tamamlandıktan sonra, modül başında uygulanan anket (Self Assessment Forms) tekrar uygulanır. Daha önce yapamadığınız beceriler tekrar değerlendirilerek, süreç sonrası bu becerilerinizin ne kadar geliştiği tespit edilir.

SONRA– Modül sonundaki beceri düzeyleriniz, sizin değerlendirmenize ek olarak, öğretmeninizin dolduracağı bir anket (Teacher’s Assessment Forms) ile değerlendirilir.

KUR SONU: Bu süreç modül sonu yapılan OKUMA, DİNLEME, YAZMA, KONUŞMA VE GRAMER kalıplarını ölçen uluslararası GSE / VARSANT dengi testin size uygulanması ile tamamlanır.

RAPORLAMA: Her bir seviyede dil gelişiminizin uluslararası kriterlerle ölçüldüğü ve tarafınıza sunulan gelişim raporu ve sertifika ile belgelenir ve portfolyonuz tarafınıza teslim edilir.

Böylece;

Sizin ihtiyaçlarınızı daha iyi analiz ederek ona uygun müfredatlar hazırlayabilir ve EC olarak sizin ihtiyaç ve beklentilerinizi tam olarak karşılayabiliriz.

Bu sistemin amacı, beceri odaklı öğrenme aşamanızda kaydettiğiniz gelişiminizi en sağlam ve en kesin şekilde değerlendirmeye dayalı bir eğitim programı oluşturmak ve hedefe yönelik detaylı bir performans modeli sunmaktır.

Online Bilgi Talep Formu

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve yukarıda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.