BULATS (Business Language Testing Service) Nedir?

BULATS, yoğunlukla şirketlerde kullanılan, dolayısıyla iş dünyasına hitap eden bir sınavdır. BULATS ile şirketler çalışanlarının dil seviyelerini belli aralıklarla ölçebilir. Personellerinin dil gelişimlerini gözetim altında tutabilir. Departmanlara alınacak personel için gerekli olan seviye ölçme ve değerlendirme BULATS ile çözülebilir. Eğitim yatırımları BULATS testi sonuçlarına göre planlanabilir.

BULATS testleri, Cambridge ESOL (İngilizce) The Alliance Française (Fransızca) Goethe Institut (Almanca) ve Universidad de Salamanca (İspanyolca) tarafından aynı standartlar temel alınarak geliştirilmiş bir sınavdır.

BULATS hem işveren hem personel için kariyer ve gelişim amaçlı bir sınavdır. BULATS'ın amacı aslında eğitimini yabancı bir dil(İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca) üzerinden alan ya da kurumlarında İş dünyasına yönelik yabancı dillerinin düzeyi merak edilen personellerin seviyelerini ölçmek ve değerlendirmektir. İş İngilizcesi kurslarımız BULATS sınavı gibi sınavlarda en büyük yardımcınız olacağı gibi kolaylıkla istediğiniz notları elde edebilirsiniz.

Bulats

- İş ve endüstri alanında işe alım

- İşle ilgili eğitim kurslarına kabul

- Mesleki eğitim belirleme ve sağlama

- Dil kurslarının ve mesleki eğitiminin etkinliğini değerlendirme alanlarında kullanılır.


BULATS Sınav Hazırlık Programı Nasıl Oluyor?

English Council olarak, Cambridge Üniversitesi ESOL Sınavları ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde iş hayatında yabancı dil kullanan çalışanların dil becerilerini test etmek amacıyla tasarlanan ve alanında en prestijli test hizmeti olarak kabul gören BULATS sınavına GSE standartları çerçevesinde hazırlık olanağı sağlıyoruz.


BULATS Eğitimi Sonrası Hangi Dil (GSE) Seviyesine Gelirim?

İngilizce Seviyeleri Standartlarında BULATS’a hazırladığımız öğrencilerimiz eğitimlerini tamamladıklarında aşağıdaki örnek kriterlerde dile hakimiyet sağlarlar.

- Dört becerde de yer, tarih ve zaman detayları vererek seyahat planı yapabilirler. GSE 24/ BULATS  17

- Çalışma takvimlerini basitçe anlatabilirler GSE 30/ BULATS 20

- İş ile ilgili basit talepler içeren mailleri anlayabilirler GSE 32/ BULATS 22

- İş başvurusu için gerekli en temel bilgileri içeren özgeçmiş hazırlayabilirler. GSE 38/ BULATS 27

- Şirket bilgilerini ve departmanlarını temel alanları ile anlatabilirler. GSE 45 / BULATS 43

- Sorumluluklarini ve iş tanımlarını detay vererek açıklayabilirler. GSE 48 / BULATS 45

- Standart resmi mailleri anlayabilir, ve gerekli bilgiyi içeren cevaplar yazabilirler. GSE 51 / BULATS 54

- Toplantı esnasında alınan kararları anlayabilir, beklemeler yaparak orta düzey konuşma hızında değişiklik talebinde bulunabilirler. GSE 58/ BULATS 59

- Şirket veya kurum tarafından sunulan servis, ürün ve hizmet ile ilgili memnuniyetsizliği kibar bir dile getirebilirler.  GSE 61/ BULATS 62

- İş sektörü ile ilegili toplantılar düzenleyebilir, düşünmeye frsat verecek kısa beklemeler yaparak doğala yakın hızda konu detayı verebilirler . GSE 64 / bulats 63

- Sektör ile ilgili yapılan sunumu takip edebilir, konuşmacıya ilgili sorular yöneltebilirler. GSE 69& BULATS 70

- Partner kurumlara yeni iş teklifleri sunabilir ve belirli kalıplarla sözleşme hazırlayabilirler. GSE 74/ BULATS 73

- Sektörel konudlarda  fikir önerisinde bulunabilir, ikna edici dil hakimiyeti sergileyebilirler. Gse 76/ BULATS 75

- Detaylara inilen ayrıntılı sektörel tartışma ve toplantılara katılabilir, kendine güvenen dil hakimiyeti sergileyebilirler. GSE 81 / BULATS 87

- Panellere katılabilir, yönetebilecek ve yönlendirebilecek dil hakimiyeti sergileyebilirler. GSE 87/ BULATS 95

English Council olarak, hedeflediğiniz puan aralığına ulaşmanız için sizi seviyenize uygun iş İngilizcesi sınav programına yönlendiriyor, grup ya da bireysel çalışmalar ile istediğiniz sonucu almanız için destekliyoruz.


Dil seviyenizi geliştiren materyallerin yanı sıra, birebir BULATS sınavı formatında düzenlediğimiz farklı seviye sınavları ile sınav tecrübenizi arttırıyoruz.

BULATS Kursu

BULATS Sınavı Skoru Ne Kadar Süre Geçerlidir?

BULATS sınav sonuçları, adayın dil becerileri aynı kaldığı sürece geçerlidir. Yine de, İngilizce yeterliliği zaman içinde artıp azalabilir. Bu nedenle, adayın BULATS sınavına girmesinin üstünden iki yıldan fazla geçtiği durumlarda, şirketlere adayın İngilizce bilgisini gösteren bir başka ölçüt daha kullanması ya da adayın testi tekrar almasını sağlaması tavsiye edilir.

BULATS Kursu Fiyatları

Sunduğumuz ayrıcalıklı BULATS kursları ve genel ingilizce kursları hakkında BULATS kursu fiyatları ya da kampanyalarımız hakkında haberdar olmak için hemen arayabilir, Kadıköy ve Bakırköy şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz veya bilgi talep formu doldurabilirsiniz. Her tür bilgi talebiniz tarafımızdan en kısa sürede cevaplanacaktır.

Diğer Akademik İngilizce Kursları

Online Bilgi Talep Formu

Lütfen bilgi almak istediğiniz program ve şubemizi seçin.

Hemen Sizi Arayalım


English For Life