Çocuklara İngilizce Kursu Nedir?

Çocukların yabancı dil öğrenme becerisini erken yaşta edinmesi ve hayat boyunca kullanacakları İngilizce için temel eğitimin önemi oldukça büyüktür. English Council, Çocuk İngilizce programı ile modern metodları kullanarak çocuklara İngilizceyi öğretmeyi hedeflemektedir. Genel İngilizce Kursları her yaşa hitap ederken bu kurs programımız çocuklara özel olarak hazırlanmıştır.

Neden Erken Yaşta İngilizce Öğrenilmeli?

- İyi bir aksan ancak erken yaşta kazanılabilir, ilerleyen yaşlarda düzeltmek veya öğrenmek daha zordur.

- Bu yaşta öğrendiklerini ilerde hatırlaması daha kolaydır, çabuk öğrenirler ve geç unuturlar.

- Okul hayatında diğer çocuklar ikinci dil öğrenmekle uğraşırken sizin çocuğunuz dil bildiği için başka alanlarda kendini ispatlamaya daha erken başlayacak. Yani hayata 1-0 önde başlamış olur

- İkinci bir dil bilen çocuklar, yaşıtları tek dilli çocuklara oranla çok daha hızlı okur ve kavrama becerisi kazanırlar.

- Karşısındaki insanın başka dilde söylediği cümleyi anlama gibi durumlar çocuklardaki özgüveni tetikleyici, mutlu olmalarını sağlayacak nedenlerdir.

- Çocuklar yabancı bir dili içgüdüsel olarak keşfedilesi bir yapı ve eğlence aracı olarak kabul ederler.

- Öğrenmeye heveslidirler.

7-13 Yaş Çocuklara İngilizce Kursu

English Council Çocuklara İngilizce programı, çocuklar için İngilizce’yi sevdirmeyi amaçlayan ve kullandığı öğrenci merkezli aktiviteler aracılığıyla İngilizce’yi ders olmaktan çıkaran programdır. Dilerseniz birebir İngilizce kursu programımızı da tercih edebilirsiniz.

İngilizce konuşmanın önündeki en büyük engel formül ezberleme üzerine kurulu gramer temelli eğitimdir. Eğitim sisteminin esas amacı öğrencinin hedeflenen dilde iletişim kurmasını (konuşma ve anlama) sağlamaktır.

English Council Çocuklara İngilizce Programı, çocuklarımızın ilgi, yetenek ve ihtiyaçlarına yönelik içeriğiyle İngilizce’yi ileri seviyelere kadar eğlenceli bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır. Eğitimin ilk gününden itibaren hedeflenen dilde iletişim kurma öğretilmekte, öğrencinin tercüme yapmasını engellemek için doğrudan hedeflenen dilde düşünmesi sağlanmaktadır.


Çocuklar İçin İngilizce Kursu

Çocuklara İngilizce Programının İçeriği;

- English Council müfredatı MEB müfredatı ile paraleldir.

- Konuşma, Yazma, Okuma [ Hikaye anlatımı], Dinleme ve Drama derslerinden seviyesine uygun gruplarda yararlanır.

- Her ayın sonunda öğrencinin gelişimi ve yapabildikleri ile ilgili yazılı bir rapor size iletilir..

- Sene sonunda öğrencinin yaptığı projeler, sunumlar, çalışmalar ve ses kayıtarı gibi tüm ürünler bir dosyada toplanır ve öğrenciye teslim edilir.

- Düzenli raporlamanın yanı sıra toplam 4 kere yazılı değerlendirme gerçekleştirilir.

- Dili öğrenirken velilerimize de, çocuğunuzla öğrendiklerini birlikte nasıl çalışacağına dair bilgilendirme kitapçığı verilir.

Çocuklar İçin İngilizce Kursu Seviyelendirme

Cambridge Young Learners Flyers

- CEFR : A2

- English Council: Level 5-6

- Age Groups/Classes

- 6-7 sınıf (11-12 yaş) / 7-8 sınıf (12-13 yaş)

Cambridge Young Learners Movers

- CEFR : A1

- English Council: Level 3-4

- Age Groups/Classes

- 4-5 sınıf (9-10 yaş) / 5-6 sınıf (10-11 yaş)

Cambridge Young Learners Starters

- CEFR : Below / A

- English Council: Level 1-2

- Age Groups/Classes

- 2-3 sınıf (7-8 yaş) / 3-4 sınıf (8-9 yaş)

Çocuklar İçin İngilizce Kursu Fiyatları

7-13 yaş arası çocuklara ingilizce kursu fiyatları hakkında bilgi almak ve güncel kampanyalarımızdan haberdar olmak için hemen arayabilir ya da Kadıköy ve Bakırköy Şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz. English Council olarak çocuklarınıza en doğru metotlar ile İngilizceyi öğretip onların hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Çocuk İngilizce programıyla ilerleyen dönemlerde çocuklarınız YDS/YÖK-DİL, IELTS kursu gibi herkesin zorlandığı akademik kursları bile başarıyla atlatabilecek seviyeye gelecektir.

Online Bilgi Talep Formu

Lütfen bilgi almak istediğiniz program ve şubemizi seçin.

Hemen Sizi Arayalım


English For Life