GMAT Nedir?

GMAT (Graduate Management Admissions Test), dünyanın önde gelen yüksek lisans ve doktora programlarının işletme ve yönetim bölümlerine başvuracak öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. Bilgisayar ortamında alınan GMAT sınavında çoktan seçmeli sorular, öğrencinin verdiği cevaplara ve dolayısıyla öğrencinin seviyesine uyum sağlar. Sınav içeriğinde kompozisyon (Analytical Writing Assessment), sayısal (Quantitative), sözel (Verbal) ve muhakeme (Integrated Reasoning) olmak üzere toplam dört bölüm bulunmaktadır.

GMAT Sınavına Nasıl Başvurulur?

GMAT sınavına başvuru posta, faks veya internet üzerinden yapılabilmektedir. İnternet üzerinden GMAT sınavına başvurular www.mba.com sitesi üzerinden yapılmaktadır. Üyelik sistemiyle çalışan sitede, sınav başvurusu için adaylar kişisel bilgilerini girerek sınav tarihini ve yerini belirleyebilirler. Önemli bir nokta olarak, adayların kayıt esnasında belirtmiş oldukları kişisel bilgileri ile sınav günü yanlarında bulunan kimlik bilgilerinin aynı olması gerekmektedir. GMAT sınavına girecek adaylara sınava girmeyi düşündükleri tarihten en az 3 ay önce rezervasyonlarını yapmaları tavsiye edilmektedir. Çünkü, özellikle hafta sonu için GMAT sınavına yoğun bir talep bulunmaktadır.

GMAT Sınavı için İngilizce Seviyesi Hangi Düzeyde Olmalıdır?

GMAT Sınavına girecek öğrencilerin en az upper-intermediate seviyesinde olması beklenir. Ancak intermediate seviyesinde olan kişilerinde sınava girebiliyor. English Council, GMAT kursu ile öğrencilerin yeterli seviyeye ulaşması konusunda en büyük destekçi konumundadır.

GMAT Sınav Süresi Ne Kadardır?

GMAT Sınav süresi 3 saat 30 dakikadır. Ancak aralarda verilen molalar ile birlikte bazen sınav süresi 4 saate yaklaşabilmektedir.

GMAT Sınavı Sonucu Hangi Kurumlarda Kabul Edilir?

GMAT Sınav Sonuç belgesi Amerika ve Kanada’da yer alan ve içerisinde yüksek lisans ve doktora programı olan okullar tarafından kabul edilir. Bununla birlikte bazı özel kurumlarda ingilizce seviyenizi gösteren GMAT sınav belgesi isteyebilir.

GMAT Kursu

GMAT Sınavı Sonucu Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

GMAT Sınav Sonucu 5 yıl boyunca geçerlidir. Öğrenciler bu zaman aralığında üniversitelere ya da özel kurumlara başvuru yapabilir.

GMAT Sınav Ücreti Ne Kadar?

GMAT Sınav ücreti tüm dünyada 250 dolar olarak belirlenmiştir.

GMAT Sınav Programı English Council’da Nasıl Yapılır?

GMAT sınavı Sayısal ve Sözel [İngilizce] bölümlerinden oluşur. English Council olarak GMAT sınavının İngilizce/Sözel bölümünde hedef puanınıza ulaşabilmeniz için size özel birebir eğitim sunuyoruz. Kişiye özel paket programlarımıza hedef puanınız ve seviyeniz dikkate alınarak karar verilir. GMAT verbal ve analitik yazma sınavına katılacak adayların istenilen minimum puan barajına ulaşmaları için C1+ seviyesinde dil hakimiyeti sergilemeleri, ve sonrasında sınav eğitimi almaları gerekmektedir. C1+ seviyesini tamamlayan öğrencilerimiz ise sınav programında aşağıdaki başlıklarda eğitim alıp, deneme sınavlarına katılırlar.

GMAT verbal test 4 ana soru tipinden oluşur.

- Cümle Düzeltme / Sentence Correction

- Eleştirel Akıl Yürütme / Critical Reasoning

- Okuma Metinleri / Reading Comprehension

- Analitik Yazma Becerisi / Essay Yazımı

GMAT Kursu

GMAT Kursu Fiyatları Ne Kadar?

GMAT Kursu fiyatları hakkında bilgi almak ve güncel kampanyalarımızdan yararlanmak için hemen arayabilirsiniz. English Council, Avrupa Yakasında Bakırköy, Anadolu Yakasında ise Kadıköy Şubeleri ile öğrencilerine en kaliteli imkanları sunmayı hedeflemektedir. Siz de bilimsel ve modern yöntemler ile GMAT, GRE sınavı gibi sınavlara hazırlanabilir ve hayallerine bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Diğer Akademik İngilizce Kursları

Online Bilgi Talep Formu

Lütfen bilgi almak istediğiniz program ve şubemizi seçin.

Hemen Sizi Arayalım


English For Life