IELTS Nedir?

Ielts (International English Language Testing System) , kişilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini titizlikle ölçen bir ingilizce seviye tespit sınavlarından biridir. Aynı zamanda dünyada en çok geçerliliği olan dil sınavlarının da başında gelir. İngiltere’deki bütün okulların kabul koşullarından biri ielts(IELTS) sınavından yeterli puanı almış olmaktır. Aynı zamanda çalışma izni gibi resmi durumlarda da ielts puanı, bir yeterlilik göstergesidir. Avusturalya, Birleşik Krallık, Kanada, ABD ve Yeni Zelanda’da hazırlanan ielts (IELTS) sınavı, 140’tan fazla ülkede 10.000 kuruluş tarafından tercih edilmektedir.

IELTS Sınavına Kimlerin Girmesi Gerekir?

IELTS(ielts) sınavına ülkemizde üniversitelerin hazırlık atlama sınavlarından muaf olup lisans eğitimi almak, yüksek lisans yapmak, bankalarda çalışıp dil tazminatından faydalanmak ya da eğitiminize yurt dışında devam etmek istiyorsanız, IELTS sınavına girip gerekli puanı almanız gerekir. Başvurduğunuz organizasyona ve gelecek planlarınıza bağlı olarak IELTS(ielts) Akademik ya da IELTS Genel Eğitim sınavlarından birini seçebilirsiniz.


IELTS Kursu

IELTS English Council Kursuna Katılabilmeniz İçin İngilizce Seviyenizin Ne Olması Gerekir?

Ielts English Council genel ingilizce programlarımızla bu seviyeye ulaştıysanız veya GSE 57-68 (B2+/Upper-Intermediate) seviyesindeyseniz, English Council ielts kursuna katılabilir, 96 saatlik modüler standart grup programımız ya da İngilzice özel ders seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

IELTS English Council Kursuna Katılabilmeniz İçin İngilizce Seviyeniz Yeterli Değil İse Ne Yapmanız Gerekir?

IELTS English Council kursu için ingilizce seviyeniz, kursa katılabilmeniz için yeterli değilse, öncelikle English Council’ın Genel Amaçlı İngilizce Programları ile bu seviyeye gelmenizi sağlıyoruz. IELTS sınavı dört dil becerisini ölçen bir sınavdır. Bu nedenle dilin dört alanının da eş zamanlı olarak hedef puanınıza göre geliştirilmesi için yapılan çalışmaları içermelidir.

English Council’ın tüm İngilizce eğitim programları Uluslararası Dil Sınavlarında başarılı olmanızı sağlayacak becerileri geliştirmeniz üzerine planlanmıştır. Genel Amaçlı İngilizce Programlarımızın, dilin dört becerisini de geliştirmeyi hedeflemesi bu konuda işimizi çok kolaylaştırmakta ve hedefinize ulaşmakta gerekli tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Neden IELTS English Council Kursunu Seçmelisiniz?

IELTS Kursuna başlamadan önce İngilizce seviyenizin en doğru şekilde belirlenebilmesi için eğitim danışmanlarımız tarafından seviye tespit sınavına alınırsınız.

IELTS sınavında başarılı olabilmek için; gireceğiniz sınav içeriğine birebir uyumlu, Listening (dinlerken tablo tamamlama, boşluk doldurma, çoktan seçmeli sorular), Reading (çoktan seçmeli, bilgi ve başlık eşleştirme, cümle tamamlama, tablo tamamlama), Writing,(Akademik IELTS: 1. Bölüm – Grafik yorumlama, 2. Bölüm Kompozisyon Yazımı, Genel, IELTS : 1. Bölüm – Mektup Yazma, 2. Bölüm Kompozisyon Yazımı), Speaking (1. Bölüm – Sağlık, teknoloji, eğitim vb. genel başlıklarda karşılıklı soru cevap, 2. Bölüm : 1 dakika hazırlık süresi/ 2 dakika verilen konu hakkında konuşma, 3. Bölüm : 2. Bölümde verilen konuya bağlı fikir, kıyaslama, avantaj-dezavantajları hakkında konuşma), çalışmaları yapmanız, bu çalışmaların sonucunu görmek için de yeterli sayıda gerçek zamanlı deneme sınavlarına girerek sınav tecrübenizi arttırmanız gerekir. IELTS sınavında başarılı olmak için işinizi şansa bırakmayın!

IELTS Kursu

IELTS Sınavının Bölümleri

IELTS dinleme, okuma, yazma ve konuşma olarak dört dil becerisini değerlendiren bir sınavdır. Dinleme, okuma ve yazma sınavlarının hepsine aynı gün içinde ara vermeden girilir. Sınav merkezinize bağlı olarak, konuşma sınavınız diğer üç sınavla aynı gün içinde ya da ana sınavdan yedi gün önce ya da sonra yapılabilir.

Dinleme Bölümü (ielts)

Süre Sınırı: 30 dakika

Sorular: 4 bölüm - 40 soru

Görevler: Dinlerken tablo tamamlama, boşluk doldurma, çoktan seçmeli sorular

Okuma Bölümü (ielts)

Süre Sınırı: 60 dakika

Sorular: 4 metin - 40 soru

Görevler: Çoktan seçmeli, bilgi ve başlık eşleştirme, cümle tamamlama, tablo tamamlama.

Yazma Sınavı (ielts)

Süre Sınırı: 60 dakika

Sorular: 2 Bölüm

Görevler: Akademik IELTS: 1. Bölüm – Grafik yorumlama 2. Bölüm Komposizyon Yazımı Genel IELTS : 1. Bölüm – Mektup Yazma 2. Bölüm Komposizyon Yazımı

Konuşma Sınavı (ielts)

Süre Sınırı: 11-14 dakika

Sorular: 3 bölüm

Görevler:

1. Bölüm: Sağlık, teknoloji, eğitim vb genel başlıklarda karşılıklı soru cevap

2. Bölüm: 1 dakika hazırlık süresi/ 2 dakika verilen konu hakkında konuşma

23. Bölüm: 2. Bölümde verilen konuya bağlı fikir, kıyaslama, avantaj-dezavantajları hakkında konuşma

IELTS English Council Kursunda, IELTS sınavında başarılı olmak için ihtiyaç duyacağınız tüm bu çalışmaların hepsini bulabilirsiniz.

IELTS Kursu

IELTS English Council Kursunu Diğerlerinden Ayıran Özellikler Nelerdir?

- Dörtlü (Reading, Listening, Speaking ve Writing) Modüler Eğitim Sistemimiz sayesinde dilediğiniz zaman beklemeden eğitime başlayabilirsiniz.

- IELTS(ielts) eğitiminize başlamadan önce birebir formatta deneme sınavına girebilir ve şu an alabileceğiniz puanı görebilirsiniz.

- Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde güçlü ve geliştirilmesine ihtiyaç duyduğunuz sınav bölümlerini inceleyebilir, kişiye özel veya standart grup eğitimlerimizden faydalanabilirsiniz.

- Eğitiminizin tamamlanmasının ardından en az 7 adet birebir ielts deneme sınavına katılabilir, sınav sonuçlarınızı uzman kadromuzla birlikte değerlendirebilirsiniz.

IELTS Kursu Ücreti

IELTS eğitiminde de English Council’ın eğitimde kaliteden ödün vermeden her bütçeye uygun fiyat ve ödeme koşulları sunan kampanyaları vardır. English Council’da her zaman sizin için başlamaya hazır bir ielts sınıfı vardır.

Ielts İngilizce eğitiminizde ihtiyacınız olan destek ve kaliteyle tanışmak için hemen şimdi arayın!

IELTS kursu fiyatları, ücret indirimleri ve kampanyalarımız hakkında detaylı bilgi almak için İstanbul Avrupa Yakasında Bakırköy şubemizi, Anadolu yakasında Kadıköy ve şubelerimizi telefonla arayabilir ya da bilgi talep formu doldurabilirsiniz. Her tür bilgi talebiniz tarafımızdan en kısa sürede cevaplanacaktır.

Diğer Akademik İngilizce Kursları

Online Bilgi Talep Formu

Lütfen bilgi almak istediğiniz program ve şubemizi seçin.

Hemen Sizi Arayalım


English For Life