Proficiency Sınavı Nedir?

Proficiency sınavı, üniversitelerin hazırlık atlama, yeterlilik sınavı olarak bilinir. Bu bağlamda her üniversite kendi belirlediği ölçütler doğrultusunda kendi sınavlarını hazırlar.

Proficiency Sınavı Kaç Bölümden Oluşur?

Proficiency Sınavı genellikle gramer, okuma, yazma, dinleme ya da yazma gibi bölümlerden oluşur. Bu bölümler üniversitelerin tamamen insiyatiflerine kalmış olsa da genellikle sınav 4 bölümü aşmaz.

Proficiency Sınavına Kimlerin Girmesi Gerekir?

Üniversitelerin hazırlık sınıfı olan bir bölümünü kazandıysanız ya da hali hazırda hazırlık sınıfında okuyorsanız Proficiency (yeterlilik) sınavına girmeniz ve başarılı olmanız gereklidir. Üniversiteye giriş yaptıktan sonra hazırlık okumadan doğrudan bölüme başlamak için Proficiency Sınavına girmeniz şarttır.

Proficiency

Proficiency Sınavı Yerine Başka Bir Sınav Denk Gösterilebilir Mi?

Proficiency Sınavı yerine geçerliliği olan IELTS/ TOELF gibi sınavlardan aldığınız puanları da yeterlilik skoru olarak sunabilirsiniz. TOEFL Kursu hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Proficiency Kursu ile Başarı Sağlayabilir Miyim?

Öğrencilerimizin, her üniversitenin düzenlediği farklı sınav içeriklerine göre gerekli çalışmaları yapmış ve bu sayede bu sınavda başarılı olmaları, lisans eğitimlerine sorunsuz bir şekilde başlamalarına olanak sağlar.

Proficiency Kursuna Katılabilmeniz İçin İngilizce Seviyenizin Ne Olması Gerekir?

GSE 46-58 (B1+/Intermediate) seviyesindeyseniz ya da English Council Genel İngilizce programlarımızla bu seviyeye ulaştığınızda, English Council Proficiency Kursuna katılabilir, üniversitenizin uyguladığı Proficiency sınavına uygun grup programımız ya da özel ders seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Proficiency Kursuna Katılabilmeniz İçin İngilizce Seviyeniz Yeterli Değilse Ne Yapmanız Gerekir?

Eğer şu anki İngilizce seviye durumunuz, English Council Proficiency Kursuna katılabilmeniz için yeterli değilse, öncelikle English Council’ın Genel Amaçlı İngilizce Programları ile bu seviyeye gelmenizi sağlıyoruz. Proficiency sınavı dört dil becerisini ölçen bir sınavdır. Bu nedenle dilin dört alanının da eş zamanlı olarak hedef puanınıza göre geliştirilmesi için yapılan çalışmaları içermelidir.

English Council’ın tüm İngilizce eğitim programları Uluslararası Dil Sınavlarında başarılı olmanızı sağlayacak becerileri geliştirmeniz üzerine planlanmıştır. Genel Amaçlı İngilizce Programlarımızın, dilin dört becerisini de geliştirmeyi hedeflemesi bu konuda işimizi çok kolaylaştırmakta ve hedefinize ulaşmakta gerekli tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Proficiency Kursu için Neden English Council’ı Seçmelisiniz?

Proficiency Kursuna başlamadan önce İngilizce seviyenizin en doğru şekilde belirlenebilmesi için eğitim danışmanlarımız tarafından seviye tespit sınavına alınırsınız.

Proficiency sınavında başarılı olabilmek için; gireceğiniz sınav içeriğine birebir uyumlu, Listening, Reading, Writing, Speaking çalışmaları yapmalı, bu çalışmaları da yeterli sayıda gerçek zamanlı deneme sınavlarına girerek sınav tecrübenizi arttırmanız gerekir.

Proficiency

English Council Proficiency Kursunu Diğerlerinden Ayıran Özellikler Nelerdir?

5000 Akademik Kelime çalışması yapabilirsiniz. Okuma-Yazma-Dinleme ve Konuşma Bölümlerinde Üniversitenizin sınav içeriği ile birebir hazırlanmış sorularla hazırlanabilirsiniz. Beceri çalışmalarınızı üniversitenizle formatta yapabilirsiniz.

Öğrencilerimizi Hangi Üniversitelerin Proficiency Sınavına Hazırlıyoruz?

- Sabancı Üniversitesi Hazırlık Okulu

- Maltepe Üniversitesi Hazırlık Okulu

- Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Hazırlık Okulu

- Piri Reis Üniversitesi Hazırlık Okulu

- Şehir Üniversitesi Hazırlık Okulu

- Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Okulu

- Doğuş Üniversitesi Hazırlık Okulu

- Üsküdar Üniversitesi Hazırlık Okulu

- Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Okulu

- Ortadoğu Teknik Üniversitesi

- Medeniyet Üniversitesi Hazırlık Okulu

- Marmara Üniversitesi Hazırlık Okulu

- İstanbul Üniversitesi Hazırlık Okulu

- İstanbul Teknik Üniversitesi

- Yıldız Teknik Üniversitesi

- Bahçeşehir Üniversitesi Hazırlık Okulu

- Bilgi Üniversitesi Hazırlık Okulu

- Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Okulu

- Koç Üniversitesi Hazırlık Okulu

- Okan Üniversitesi Hazırlık Okulu

Proficiency

Proficiency Kursu Ücreti Ne Kadar?

Her kaliteli ürün ve hizmette olduğu gibi kaliteli bir Proficiency eğitiminin de pahalı olacağını ve bütçenizi aşabileceğini düşünüyorsanız, henüz English Council’ın eğitimde kaliteden ödün vermeden her bütçeye uygun fiyat ve ödeme koşulları sunan kampanyaları ile tanışmamışsınız demektir.

En iyi (Proficiency/Yeterlik) Üniversite Hazırlık Atlama kursu fiyatları, ücret indirimleri ve kampanyalarımız hakkında detaylı bilgi almak için İstanbul Avrupa Yakasında Bakırköy şubemizi, Anadolu yakasında Kadıköy şubemizi telefonla arayabilir ya da bilgi talep formu doldurabilirsiniz. Her tür bilgi talebiniz tarafımızdan en kısa sürede cevaplanacaktır.

İngilizce eğitiminizde ihtiyacınız olan destek ve kaliteyle tanışmak için hemen şimdi arayın!

Diğer Akademik İngilizce Kursları

Online Bilgi Talep Formu

Lütfen bilgi almak istediğiniz program ve şubemizi seçin.

Hemen Sizi Arayalım


English For Life