TOEFL Nedir?

Toefl, üniversiteler tarafından en çok tercih edilen ingilizce seviye tespit sınavıdır. Yurtdışı eğitim ve iş imkanları için, ingilizce bilginizin göstergesi olan toefl’dan gerekli puanı almanız gerekir. Toefl sınav başvuruları 7/24 resmi sitesinden yapılmaktadır. Toefl 4 ana bölümden oluşur ve her branş 30 puandır. Sınavda toplam alınabilecek maximum puan 120’dir.

TOEFL İBT® sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer ve dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir. TOEFL İBT® sınavı İngilizce olarak yapılır ve internet üzerinden yürütülür. Giriş de dahil olmak üzere tamamlanması toplamda dört buçuk saat süren dört bölüm (Listening, Reading, Speaking ve Writing) vardır.

İnternet aracılığıyla yürütülen TOEFL İBT® sınavı, İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim görme yolculuğunuzun önemli bir parçası olduğu kadar, ülkemizde üniversitelerin hazırlık atlama sınavları, yüksek lisans ve doktora programlarına geçiş ve dil tazminatı hakkı elde etmek için kullanılır.

TOEFL Sınavına Nerede ve Ne Zaman Girebilirim?

TOEFL sınavının dünyadaki diğer ingilizce seviye tespit sınavlarına nazaran, daha fazla sınav tarihi (yılda 50’den fazla) ve sınav yeri vardır. Sınava istediğiniz kadar girebilirsiniz, fakat 12 günlük bir süre içinde birden çok kez giremezsiniz. Halihazırda bir sınav randevunuz varsa, bu randevunuzdan itibaren 12 gün geçmeden başka bir sınav tarihi için kayıt yaptıramazsınız.

TOEFL Sınavına Kimlerin Girebilir?

Toefl sınavına, İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim görme hedefiniz varsa, ülkemizde üniversitelerin hazırlık sınıflarını atlamak istiyorsanız, yüksek lisans ve doktora programlarına geçme düşünceniz varsa, dil tazminatı hakkı elde etmek istiyorsanız girebileceğiniz bir dil sınavıdır.

TOEFL Sınav Soruları ve Süreleri Nedir?

Okuma

Süre Sınırı: 60-80 dk.

Sorular: 36-56 Soru

Görevler: Akademik metinlerde 3 veya 4 parça okuma ve sorulara cevap verme

Dinleme

Süre Sınırı: 60-90 dk.

Sorular: 34-51 Soru

Görevler: Konuşmaları, sınıf tartışmalarını ve sohbetleri dinleme, ardından soruları yanıtlama

Ara

Süre Sınırı: 10 dk.

Konuşma

Süre Sınırı: 20 dk.

Sorular: 6 Görev

Görevler: Bilinen bir konu ile ilgili fikir belirtme, okuma ve dinleme görevlerine göre konuşma

Yazma

Süre Sınırı: 50 dk

Sorular: 2 Görev

Görevler: Okuma ve dinleme görevlerine göre kompozisyon yanıtları yazma, yazarak bir fikri destekleme

Toelf Kursu

TOEFL Sınavında Ana Dili İngilizce Olan Kişilerin Aksanları Nedir?

TOEFL sınavının Listening ve Speaking bölümleri Kuzey Amerika aksanlarına ek olarak ana dili İngilizce olan diğer kişilerin aksanlarını da içerir. Birleşik Krallık, Yeni Zelanda veya Avustralya aksanları duyabilirsiniz. ETS, bu aksanları yurtdışında eğitim görürken karşılaşabileceğiniz İngilizce ana dili aksanlarının çeşitliliğini daha iyi yansıtmak için eklemiştir.

TOEFL English Council Kursuna Katılabilmeniz İçin İngilizce Seviyenizin Ne Olması Gerekir?

Toefl kursuna katılmak için GSE 57-68 (B2+/Upper Intermediate) seviyesinde olmanız ya da English Council Genel İngilizce Kursu programlarımızla bu seviyeye ulaşmış olmanız gerekmektedir. Toefl desteğimizde, 96 saatlik modüler standart grup programımızı ya da özel ders seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

TOEFL English Council Kursuna Katılabilmeniz için İngilizce seviyeniz yeterli değilse ne yapmanız gerekir?

TOEFL English Council Kursuna katılabilmeniz için şu anki İngilizce seviyeniz yeterli değilse, öncelikle genel amaçlı ingilizce programları ile bu seviyeye gelmenizi sağlıyoruz.

TOEFL sınavı dört kısımdan oluşan dil becerisini ölçen bir sınavdır. Bu nedenle dilin dört alanının da eş zamanlı olarak hedef puanınıza göre geliştirilmesi için yapılan çalışmaları içermelidir.

English Council’ın tüm İngilizce eğitim programları Uluslararası Dil Sınavlarında başarılı olmanızı sağlayacak becerileri geliştirmeniz üzerine planlanmıştır. Genel Amaçlı İngilizce Programlarımızın, dilin dört becerisini de geliştirmeyi hedeflemesi bu konuda işimizi çok kolaylaştırmakta ve hedefinize ulaşmakta gerekli tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

TOEFL English Council Kursunu Neden Seçmelisiniz?

TOEFL Kursuna başlamadan önce İngilizce seviyenizin en doğru şekilde belirlenebilmesi için eğitim danışmanlarımız tarafından seviye tespit sınavına alınırsınız.

TOEFL sınavında başarılı olabilmek için; gireceğiniz sınav içeriğine birebir uyumlu, Reading (akademik metinlerde parça okuma ve sorulara cevap verme), Listening (konuşmaları, sınıf tartışmalarını ve sohbetleri dinleme, ardından soruları yanıtlama), Speaking (bilinen bir konu ile ilgili fikir belirtme, okuma ve dinleme görevlerine göre konuşma), Writing (okuma ve dinleme görevlerine göre kompozisyon yanıtları yazma, yazarak bir fikri destekleme) çalışmaları yapmanız, bu çalışmaların sonuçlarını görmek için de yeterli sayıda gerçek zamanlı deneme sınavlarına girerek sınav tecrübenizi arttırmanız gerekir.

Bununla birlikte İngilizce seviye testi ile birlikte mevcut durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Toelf Kursu

TOEFL sınavında başarılı olmak için işinizi şansa bırakmayın! TOEFL Kursunda ve TOEFL sınavında başarılı olmak için ihtiyaç duyacağınız tüm bu çalışmaların hepsini bulabilirsiniz.

TOEFL English Council Kursunu Diğerlerinden Ayıran Özellikler Nelerdir?

- Toefl sınavında dörtlü (Reading, Listening, Speaking ve Writing) Modüler Eğitim Sistemimiz sayesinde dilediğiniz zaman beklemeden eğitime başlayabilirsiniz.

- TOEFL eğitiminize başlamadan önce, birebir formatta TOEFL deneme sınavına girebilir ve şu an alabileceğiniz puanı görebilirsiniz.

- Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde güçlü ve geliştirilmesine ihtiyaç duyduğunuz sınav bölümlerini inceleyebilir, kişiye özel veya standart grup eğitimlerimizden faydalanabilirsiniz.

- Eğitiminiz süresince her bir sınav bölümü ile ilgili kurumumuzda veya internet olan her ortamda online mini deneme sınavları ile ilerleyişinizi değerlendirebilirsiniz.

- Eğitiminizin tamamlanmasının ardından en az 7 adet birebir TOEFL deneme sınavına katılabilir, sınav sonuçlarınızı uzman kadromuzla birlikte değerlendirebilirsiniz.

TOEFL İBT® Sınavında Ana Dili İngilizce Olan Kişilerin Aksanları

TOEFL İBT® sınavının Listening ve Speaking bölümleri Kuzey Amerika aksanlarına ek olarak ana dili İngilizce olan diğer kişilerin aksanlarını da içerir. Birleşik Krallık, Yeni Zelanda veya Avustralya aksanları duyabilirsiniz. ETS, bu aksanları yurtdışında eğitim görürken karşılaşabileceğiniz İngilizce ana dili aksanlarının çeşitliliğini daha iyi yansıtmak için eklemiştir. 

TOEFL Kursu Ücreti

En iyi TOEFL kursu fiyatları, ücret indirimleri ve kampanyalarımız hakkında detaylı bilgi almak için İstanbul Avrupa Yakasında Bakırköy şubemizi, Anadolu yakasında Kadıköy şubelerimizi telefonla arayabilir ya da bilgi talep formu doldurabilirsiniz. Her tür bilgi talebiniz tarafımızdan en kısa sürede cevaplanacaktır.

Diğer Akademik İngilizce Kursları

Online Bilgi Talep Formu

Lütfen bilgi almak istediğiniz program ve şubemizi seçin.

Hemen Sizi Arayalım


English For Life