İŞ İNGİLİZCESİ KURSLARI

İş İngilizcesi, iş hayatında etkin bir İngilizce kullanımına ihtiyaç duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen bireylere veya kurumlara verilen bir kurstur.

İŞ İNGİLİZCESİ KURSU NEDEN ÖNEMLİDİR?

İngilizce; eğitim, turizm ve iş dünyasının dilidir. Şu an iş dünyasında şirketlerin %87’si uluslararası iş yapmakta ve personellerinin İngilizce bilmesini öncelikle talep etmektedir. Turizm sektörünün %89’u ortak iletişim dili olarak İngilizce’yi kullanmaktadır. Uluslararası eğitim dünyasının %92’si materyal, iletişim ve ders dilini İngilizce üzerine kurulmuştur ve hepsinin tek bir amacı vardır. İletişim kurmak! Tüm sektörlerin sorduğu sadece bir soru mevcut. Ne kadar İngilizce konuşabiliyor, yazabiliyor ve anlayabiliyorsunuz?

İşinizin gereği olarak İngilizce sunumlar yapabilmek, gerek yurtdışı yazışmalar, gerek telefon görüşmeleri gerçekleştirebilmek için İngilizce’nin tüm becerilerini günlük ya da iş hayatınızdaki ihtiyaçlarınız doğrultusunda ne kadar kullanabildiğinizi birlikte değerlendirerek öğretiyoruz. Bu program sonrasında TOELF Hazırlık Kursu ya da IELTS Hazırlık Kursu gibi programlara da rahatlıkla katılabilirsiniz.

English Council’a başvurduğunuzda ihtiyacınız olan İş İngilizce eğitimini tüm detaylarıyla planlayarak size en uygun programı oluşturuyor ve sizi hedefinize ulaştırıyoruz.

ENGLİSH COUNCİL İŞ İNGİLİZCESİ KURSU SONRASI NELER YAPABİLİRSİNİZ?

 • Kendinizi etkin biçimde tanıtabilir,
 • Firmanız ve ürünleriniz ile ilgili bilgi verebilir,
 • Sunumlar gerçekleştirebilir,
 • İngilizce mülakat ve sosyal konuşmalar,
 • E-mail ve resmi yazışmalar,
 • Raporlama,
 • Telefon görüşmeleri

yapabilirsiniz.

KURUMLAR İÇİN İŞ İNGİLİZCESİ KURSU

 1. English Council Şubelerinde Eğitim
 2. Kurumlarda Eğitim
İş İngilizcesi Kursu İstanbul

İŞ İNGİLİZCESİ KURSU EĞİTİMİ NASIL OLUR?

Eğitim direktörlerimizin kurum yetkilileri ile karşılıklı görüşmeleri sonucunda ihtiyaç analizi yapılır. Çalışanların dört beceriyi de (Okuma, Konuşma, Dinleme, Yazma) ölçen seviye belirleme sınavları ile İngilizce seviyeleri belirlenir ve kurum yetkilisine raporlanır. İhtiyaç analizi ve seviye sonuçları doğrultusunda uygun sınıf eğitimlerine yerleştirilirler.

Bu seçeneği, mesai saatleri kursa gitmeye müsait olan ya da işyerinde eğitim için, uygun ortam sağlayamayan ya da tercih etmeyen kurumlar talep etmektedir.

KURUMLARDA İŞ İNGİLİZCESİ EĞİTİMİ

– Eğitim direktörlerimizin kurumları ziyaret etmesi sonucu kurum yetkilileri ile karşılıklı görüşmeleri sonucunda ihtiyaç analizi yapılır.

– Kurumların tercihine göre; işyerinde ya da English Council şubelerinde, iş ingilizcesi eğitimine katılacak kurum çalışanlarının dört beceriyi de (Okuma, Konuşma, Dinleme, Yazma) ölçen seviye belirleme sınavları ile İngilizce seviyeleri belirlenir ve kurum yetkilisine raporlanır.

– Kurum yetkilisinin talepleri doğrultusunda ihtiyaca yönelik en uygun mesleki ingilizce eğitim program oluşturulur

– Eğitimler, English Council tarafından belirlenen öğretmenin kurumunuza gelmesiyle, kurumların belirlediği saatler içerisinde ve eğitim için uygun olan kurum içi mekanlarda (konferans ya da toplantı salonları) verilir.

Bu seçeneği, çalışanlarını kurslara göndermek yerine kurum bünyesinde eğitim vermeyi tercih eden kurumsal işyerleri tercih etmektedir. English Council’da İş İngilizcesi / Kurumsal Eğitimler alacak çalışanlarınızın, bitirebilecekleri farklı seviyelere kazanacakları becerilere ait örnekleri görebilirsiniz.

 • Dört beceride de yer, tarih ve zaman detayları vererek seyahat planı yapabilirler. GSE 24
 • Çalışma takvimlerini basitçe anlatabilirler GSE 30
 • İş ile ilgili basit talepler içeren mailleri anlayabilirler GSE 32
 • İş başvurusu için gerekli en temel bilgileri içeren özgeçmiş hazırlayabilirler. GSE 38
 • Şirket bilgilerini ve departmanlarını temel alanları ile anlatabilirler. GSE 45
 • Sorumluluklarini ve iş tanımlarını detay vererek açıklayabilirler. GSE 48
 • Standart resmi mailleri anlayabilir, ve gerekli bilgiyi içeren cevaplar yazabilirler. GSE 51
 • Toplantı esnasında alınan kararları anlayabilir, beklemeler yaparak orta düzey konuşma hızında değişiklik talebinde bulunabilirler. GSE 58
 • Şirket veya kurum tarafından sunulan servis, ürün ve hizmet ile ilgili memnuniyetsizliği kibar bir dile getirebilirler. GSE 61
 • İş sektörü ile ilegili toplantılar düzenleyebilir, düşünmeye frsat verecek kısa beklemeler yaparak doğala yakın hızda konu detayı verebilirler . GSE 64
 • Sektör ile ilgili yapılan sunumu takip edebilir, konuşmacıya ilgili sorular yöneltebilirler. GSE 69
 • Partner kurumlara yeni iş teklifleri sunabilir ve belirli kalıplarla sözleşme hazırlayabilirler. GSE 74
 • Sektörel konudlarda fikir önerisinde bulunabilir, ikna edici dil hakimiyeti sergileyebilirler. Gse 76
 • Detaylara inilen ayrıntılı sektörel tartışma ve toplantılara katılabilir, kendine güvenen dil hakimiyeti sergileyebilirler. GSE 81
 • Panellere katılabilir, yönetebilecek ve yönlendirebilecek dil hakimiyeti sergileyebilirler. GSE 87

İŞ İNGİLİZCESİ EĞİTİMİ DİĞER SINAVLARA TEMEL OLUR MU?

İş İngilizcesi eğitimleri ile İngilizce seviyenizi daha ileriye taşıyabilir ve TOEFLIELTS ya da GRE Sınavı gibi sınavlara temel oluşturabilir. Böylece akademik alanda da kendinizi geliştirme fırsatı elde edebilirsiniz.

İŞ İNGİLİZCESİ KURS ÜCRETİ

En iyi İş ve Mesleki İngilizce kursu fiyatları, ücret indirimleri ve kampanyalarımız hakkında detaylı bilgi almak için İstanbul Avrupa Yakasında Bakırköy şubemizi, Anadolu yakasında Kadıköy şubemizi telefonla arayabilir ya da bilgi talep formu doldurabilirsiniz. Her tür bilgi talebiniz tarafımızdan en kısa sürede cevaplanacaktır.

Online Bilgi Talep Formu

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve yukarıda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.