Proficiency

Proficiency Kursu

ENGLISH COUNCIL

PROFICIENCY SINAVI NEDİR?

Proficiency sınavı, üniversitelerin hazırlık atlama, yeterlilik sınavı olarak bilinir. Bu bağlamda her üniversite kendi belirlediği ölçütler doğrultusunda kendi sınavlarını hazırlar.

Proficiency Sınavı genellikle gramer, okuma, yazma, dinleme ya da yazma gibi bölümlerden oluşur. Bu bölümler üniversitelerin tamamen insiyatiflerine kalmış olsa da genellikle sınav 4 bölümü aşmaz.

Üniversitelerin hazırlık sınıfı olan bir bölümünü kazandıysanız ya da hali hazırda hazırlık sınıfında okuyorsanız Proficiency (yeterlilik) sınavına girmeniz ve başarılı olmanız gereklidir. Üniversiteye giriş yaptıktan sonra hazırlık okumadan doğrudan bölüme başlamak için Proficiency Sınavına girmeniz şarttır.

Proficiency Sınavı yerine geçerliliği olan IELTS / TOEFL gibi sınavlardan aldığınız puanları da yeterlilik skoru olarak sunabilirsiniz.

 

Öğrencilerimizin, her üniversitenin düzenlediği farklı sınav içeriklerine göre gerekli çalışmaları yapmış ve bu sayede bu sınavda başarılı olmaları, lisans eğitimlerine sorunsuz bir şekilde başlamalarına olanak sağlar.

PROFICIENCY KURSUNA KATILABİLMENİZ İÇİN İNGİLİZCE SEVİYENİZİN NE OLMASI GEREKİR?

Intermediate seviyesindeyseniz ya da English Council Genel İngilizce programlarımızla bu seviyeye ulaştığınızda, English Council Proficiency Kursuna katılabilir, üniversitenizin uyguladığı Proficiency sınavına uygun grup programımız ya da İngilizce Özel Ders seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Eğer şu anki İngilizce seviye durumunuz, English Council Proficiency Kursuna katılabilmeniz için yeterli değilse, öncelikle English Council’ın Genel Amaçlı İngilizce Programları ile bu seviyeye gelmenizi sağlıyoruz. Proficiency sınavı dört dil becerisini ölçen bir sınavdır. Bu nedenle dilin dört alanının da eş zamanlı olarak hedef puanınıza göre geliştirilmesi için yapılan çalışmaları içermelidir.

English Council’ın tüm İngilizce eğitim programları Uluslararası Dil Sınavlarında başarılı olmanızı sağlayacak becerileri geliştirmeniz üzerine planlanmıştır. Genel Amaçlı İngilizce Programlarımızın, dilin dört becerisini de geliştirmeyi hedeflemesi bu konuda işimizi çok kolaylaştırmakta ve hedefinize ulaşmakta gerekli tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

NEDEN PROFICIENCY KURSUNA GİTMELİSİNİZ?

Proficiency Kursuna başlamadan önce İngilizce seviyenizin en doğru şekilde belirlenebilmesi için eğitim danışmanlarımız tarafından seviye tespit sınavına alınırsınız.

Proficiency sınavında başarılı olabilmek için; gireceğiniz sınav içeriğine birebir uyumlu, Listening, Reading, Writing, Speaking çalışmaları yapmalı, bu çalışmaları da yeterli sayıda gerçek zamanlı deneme sınavlarına girerek sınav tecrübenizi arttırmanız gerekir.

5000 Akademik Kelime çalışması yapabilirsiniz. Okuma-Yazma-Dinleme ve Konuşma Bölümlerinde Üniversitenizin sınav içeriği ile birebir hazırlanmış sorularla hazırlanabilirsiniz. Beceri çalışmalarınızı üniversitenizle formatta yapabilirsiniz.

ÖĞRENCİLERİMİZİ HANGİ ÜNİVERSİTELERİN PROFICIENCY SINAVINA HAZIRLIYORUZ?

Sabancı Üniversitesi Hazırlık Okulu

Maltepe Üniversitesi Hazırlık Okulu

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Hazırlık Okulu

Piri Reis Üniversitesi Hazırlık Okulu

Şehir Üniversitesi Hazırlık Okulu

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Okulu

Doğuş Üniversitesi Hazırlık Okulu

Üsküdar Üniversitesi Hazırlık Okulu

Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Okulu

Koç Üniversitesi Hazırlık Okulu

Ortadoğu Teknik Üniversitesi

Medeniyet Üniversitesi Hazırlık Okulu

Marmara Üniversitesi Hazırlık Okulu

İstanbul Üniversitesi Hazırlık Okulu

İstanbul Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi Hazırlık Okulu

Bilgi Üniversitesi Hazırlık Okulu

Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Okulu

Okan Üniversitesi Hazırlık Okulu

Hemen Bilgi Alın!

Dilerseniz aşağıdaki bağlantıları kullanarak bize ulaşabilir, dilerseniz yandaki formu doldurarak bizim size ulaşmamızı talep edebilirsiniz.

BAKIRKÖY

0212 571 0101

KADIKÖY

0216 414 2121

Hemen Bilgi Alın!

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve formda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.

Proficiency Kursu Ücreti

ENGLISH COUNCIL

Her kaliteli ürün ve hizmette olduğu gibi kaliteli bir Proficiency kursu eğitiminin de pahalı olacağını ve bütçenizi aşabileceğini düşünüyorsanız, henüz English Council’ın eğitimde kaliteden ödün vermeden her bütçeye uygun fiyat ve ödeme koşulları sunan kampanyaları ile tanışmamışsınız demektir. English Council’da her zaman sizin için başlamaya hazır bir Proficiency sınıfı vardır.

Proficiency kursu eğitiminizde ihtiyacınız olan destek ve kaliteyle tanışmak için hemen şimdi arayın!

En iyi Proficiency Kursu olma hedefiyle hizmet veren ve şu ana dek yüzlerce kursiyerin hedeflediği Proficiency puanını almasını sağlayan English Council Dil Kursu’nun indirimli kampanyaları ve Proficiency kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve yararlanmak için iletişime geçin!

Kadıköy Proficiency Kursu fiyatları için Kadıköy Şubemiz, Bakırköy Proficiency Kursu fiyatları için Bakırköy Şubemizle telefon ile iletişime geçebilir ya da WhatsApp’dan bize ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz online formumuzu doldurun biz sizi arayalım. 

“English Council” Kadıköy Proficiency Kursu ve Bakırköy Proficiency Kursu Nerede?

Proficiency Kursu Kadıköy için; Kadıköy’ün en merkezi noktası olan Kadıköy Boğa Heykeli’ne 30 metre mesafede, Kadıköy rıhtıma inen Söğütlü Çeşme Caddesi üzerindeki Kadıköy’ün en modern binasında, teknolojik sınıflarımızla, alanında en deneyimli ve uzman eğitmenlerimizle, güler yüzlü ve yetkin eğitim danışmanlarımızla dil kursunda ihtiyacınız olan destek ve kaliteyle tanışmanız için sizi bekliyoruz.

Proficiency Kursu Bakırköy için Bakırköy’ün en merkezi noktası olan Bakırköy Özgürlük Meydanı’na 100 metre mesafedeki Bakırköy Marmaray tren istasyonu paralelinde bulunan Bakırköy’ün en modern binasında, teknolojik sınıflarımızla, alanında en deneyimli ve uzman eğitmenlerimizle, güler yüzlü ve yetkin eğitim danışmanlarımızla dil kursunda ihtiyacınız olan destek ve kaliteyle tanışmanız için sizi bekliyoruz.

BAKIRKÖY

KADIKÖY