SAT

SAT Kursu

ENGLISH COUNCIL

SAT Nedir?

SAT (Scholastic Aptitude Test) Türkiye üniversitelerinde öğrenim görecek yabancı uyruklu öğrenciler ile Amerikan üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin girip sonuçlarını bu üniversitelere başvururken gönderdikleri bir sınavdır. College Board tarafından düzenlenen SAT testi, SAT 1 (Reasoning Test) ve SAT 2 (Subject Test) olmak üzere iki ayrı sınav modelinden oluşur.

2016 yılı Mart ayı itibari ile SAT sınavı köklü bir değişim görmüştür.

Bu değişimle SAT sınavı daha önce hiç olmadığı kadar okuma ve pasaj merkezli olmuştur. Öğrenciler önce içinde beş uzun pasaj barındıran (bazılarında grafik de olacak) ,çözümü 62 dakika sürecek olan, 52 soruyla karşılaşacak daha sonra 35 dakika sürecek olan 44 soruluk Yazma ve Dil Bilgisi sorularını çözecektir. Burada da dört pasaj daha olacak ve sonuç itibariyle öğrenciler neredeyse 100 dakikada yaklaşık 4500 kelimelik dokuz pasajla uğraşacak ve yüze yakın soru çözecek. 

Daha sonra. 25 dakikalık ilk matematik testinde, öğrenciler 20 sorudan oluşan hesap makinesinin izin verilmediği bir bölümü çözüp sonra 55 dakika sürecek olan 38 soruluk hesap makinesinin izin verildiği bölüme gelecek.  Matematik bölümünde soru tiplerinde değişiklik olmasa dahi yeni SAT de soruların kapsama alanı daraltılmış olmasına rağmen, sorulan sorular derinleştirilmiştir.

Bu bölümden sonra öğrencileri bekleyen üçüncü ve son bölüm ise makale yazma bölümü olacak. Yeni SAT de yazma bölümü zorunlu olmamakla birlikte b bazı üniversiteler bu skoru isteyebilirler ve bu nedenle bazı öğrencilerin bu bölümü almaları gerekebilecektir. Yine de büyük ihtimalle çoğu öğrenci teste devam edecek.

Yeni SAT yazma bölümünde artık önceki gibi kişisel bir makale yazmak yerine artık yaklaşık 700 kelimelik bir pasaj okuyup yazarın savunduğu fikirleri ve bunun hakkında analiz yazılacaktır. Bunun için süreniz 50 dakika olacaktır.

GENEL BAKIŞ

  • Kelime yerine uzun paragraflar.
  • Artık dört yanlış bir doğruyu götürmeyecek ve çoktan seçmeli soruların cevap seçeneği beş yerine dört seçenekli olacak.
  • Daha az konuda, daha derin matematik soruları sorulmakta ve soruların cevaplanmasında hesap makinesi kullanımı sınırlandırılmıştır.
  • Yeni SAT sınavında yazılı formatta veya dijital ortamda sınava girebilirsiniz.
  • Yeni SAT nin süresi 3 saattir. Eğer essay de yazılırsa bu süre 3 saat 50 dakika olacaktır. 

ÖRNEK READING SORUSU

Technology is rapidly expanding the scope of capabilities for both professional and personal use; such is the case with smart phones. Professionals now have devices available to them capable of digital media, internet access, phone communication, multi-person scheduling and office tools for documents and presentations. Businesspeople that are often mobile may maximize the use of these critical features on smart phones. Individuals who simply enjoy the luxury of multi-function devices often use these devices for frivolous pursuits such as downloading catchy ring tones, instant messaging about the latest gossip and looking up the world record for most cans crushed on one’s head during the Superbowl. This fusion of capabilities and increased availability of such devices could be a sign of a growing blend in society between work and personal life, or individuals could simply be taking a luxurious approach to their connectivity in personal lives.

ENGLISH COUNCIL SAT KURSU

English Council SAT Kursunda sizi SAT sınavının İngilizce/Sözel ve Sayısal bölümünde hedef puanınıza ulaşabilmeniz için seviyenize göre öğrenci odaklı birebir eğitim veriyoruz. Bu sınavın her bölümünde istediğiniz minimum puan barajına ulaşabilmeniz için C1+ seviyesinde dil hâkimiyetine sahip olmanız ve sonrasında sınav eğitimi almanız gerekmektedir. Seviyeniz yetersizse tecrübeli native öğretmenlerimiz sizi gerekli seviyeye ulaştırıp daha sonra SAT için eğitime başlayacaktır

Hemen Bilgi Alın!

Dilerseniz aşağıdaki bağlantıları kullanarak bize ulaşabilir, dilerseniz yandaki formu doldurarak bizim size ulaşmamızı talep edebilirsiniz.

BAKIRKÖY

0212 571 0101

KADIKÖY

0216 414 2121

Hemen Bilgi Alın!

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve formda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.

SAT Kursu Fiyatları

ENGLISH COUNCIL

Her kaliteli ürün ve hizmette olduğu gibi kaliteli bir SAT kursu eğitiminin de pahalı olacağını ve bütçenizi aşabileceğini düşünüyorsanız, henüz English Council’ın eğitimde kaliteden ödün vermeden her bütçeye uygun fiyat ve ödeme koşulları sunan kampanyaları ile tanışmamışsınız demektir. English Council’da her zaman sizin için başlamaya hazır bir SAT sınıfı vardır.

SAT kursu eğitiminizde ihtiyacınız olan destek ve kaliteyle tanışmak için hemen şimdi arayın!

En iyi SAT Kursu olma hedefiyle hizmet veren ve şu ana dek yüzlerce kursiyerin hedeflediği SAT puanını almasını sağlayan English Council Dil Kursu’nun indirimli kampanyaları ve SAT kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve yararlanmak için iletişime geçin!

Kadıköy SAT Kursu fiyatları için Kadıköy Şubemiz, Bakırköy SAT Kursu fiyatları için Bakırköy Şubemizle telefon ile iletişime geçebilir ya da WhatsApp’dan bize ulaşabilirsiniz. 

Dilerseniz online formumuzu doldurun biz sizi arayalım.

“English Council” Kadıköy SAT Kursu ve Bakırköy SAT Kursu Nerede?

SAT Kursu Kadıköy için; Kadıköy’ün en merkezi noktası olan Kadıköy Boğa Heykeli’ne 30 metre mesafede, Kadıköy rıhtıma inen Söğütlü Çeşme Caddesi üzerindeki Kadıköy’ün en modern binasında, teknolojik sınıflarımızla, alanında en deneyimli ve uzman eğitmenlerimizle, güler yüzlü ve yetkin eğitim danışmanlarımızla dil kursunda ihtiyacınız olan destek ve kaliteyle tanışmanız için sizi bekliyoruz.

SAT Kursu Bakırköy için Bakırköy’ün en merkezi noktası olan Bakırköy Özgürlük Meydanı’na 100 metre mesafedeki Bakırköy Marmaray tren istasyonu paralelinde bulunan Bakırköy’ün en modern binasında, teknolojik sınıflarımızla, alanında en deneyimli ve uzman eğitmenlerimizle, güler yüzlü ve yetkin eğitim danışmanlarımızla dil kursunda ihtiyacınız olan destek ve kaliteyle tanışmanız için sizi bekliyoruz.

BAKIRKÖY

KADIKÖY