TOEFL

TOEFL Kursu

ENGLISH COUNCIL

TOEFL Nedir?

TOEFL, üniversiteler tarafından en çok tercih edilen ingilizce seviye tespit sınavıdır. Yurtdışı eğitim ve iş imkanları için, İngilizce bilginizin göstergesi olan TOEFL’dan gerekli puanı almanız gerekir. TOEFL sınav başvuruları 7/24 resmi sitesinden yapılmaktadır. TOEFL 4 ana bölümden oluşur ve her branş 30 puandır. Sınavda toplam alınabilecek maximum puan 120’dir.

TOEFL İBT® sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer ve dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir. TOEFL İBT® sınavı İngilizce olarak yapılır ve internet üzerinden yürütülür. Giriş de dahil olmak üzere tamamlanması toplamda dört buçuk saat süren dört bölüm (Listening, Reading, Speaking ve Writing) vardır.

İnternet aracılığıyla yürütülen TOEFL İBT® sınavı, İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim görme yolculuğunuzun önemli bir parçası olduğu kadar, ülkemizde üniversitelerin hazırlık atlama sınavları, yüksek lisans ve doktora programlarına geçiş ve dil tazminatı hakkı elde etmek için kullanılır.

TOEFL NEDEN GEREKLİ ?

İş yerlerinde sağlıklı bir iletişim kurabilmeniz için gerekli İngilizce seviyeniz TOEFL ile belirlenir. TOEFL sınavı İngilizce seviyenizi belirler ve bu seviyeye göre yönlendirmeler yapar. Bir çok iş yeri yüksek toefl puanı olan bireyleri bünyesinde bulundurmak istiyor. TOEFL puanınız ne kadar yüksek olursa iş bulma imkanınız bir o kadar yüksek olur. TOEFL neden gerekli sorusunun detaylı cevabını English Council’da bulabilirsiniz. English Council TOEFL kursu ile seviyenizi yükseltebilir, hedeflediğiniz işe ve ya pozisyona ulaşabilirsiniz.

TOEFL SINAV ÜCRETİ 2023

Test Fiyatı180 ABD doları
Ek Puan Raporları (alıcı başına)20 ABD doları Her Biri İçin
Toefl Reading ve Listening değenlendirme50 ABD doları
Toefl Writing değenledirme80 ABD doları
Geri Puan Getirme20 ABD doları

TOEFL Sınavına İstediğiniz Kadar Girebilirsiniz!

Sınava istediğiniz kadar girebilirsiniz, fakat 12 günlük bir süre içinde birden çok kez giremezsiniz. Hali hazırda bir sınav randevunuz varsa, bu randevunuzdan itibaren 12 gün geçmeden başka bir sınav tarihi için kayıt yaptıramazsınız.

TOEFL SINAVINA KİMLER GİREBİLİR?

TOEFL sınavına, İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim görme hedefiniz varsa, ülkemizde üniversitelerin hazırlık sınıflarını atlamak istiyorsanız, yüksek lisans ve doktora programlarına geçme düşünceniz varsa, dil tazminatı hakkı elde etmek istiyorsanız girebileceğiniz bir dil sınavıdır.

TOEFL SINAV SORULARI VE SÜRELERİ NEDİR?

Sınav yaklaşık olarak 3 saat devam eder, ama giriş kaydı gibi zaman dilimlerini de katarsak 3:30 saat kadar sınava odaklanmanız gerekir.

Süre Sınırı: 20 dk.

Sorular: 6 Görev

Görevler: Bilinen bir konu ile ilgili fikir belirtme, okuma ve dinleme görevlerine göre konuşma

Süre Sınırı: 60-80 dk.

Sorular: 36-56 Soru

Görevler: Akademik metinlerde 3 veya 4 parça okuma ve sorulara cevap verme

Süre Sınırı: 60-90 dk. 

Sorular: 34-51 Soru

Görevler: Konuşmaları, sınıf tartışmalarını ve sohbetleri dinleme, ardından soruları yanıtlama

Ara: Süre Sınırı: 10 dk.

Süre Sınırı: 60-90 dk.

Sorular: 34-51 Soru

Görevler: Konuşmaları, sınıf tartışmalarını ve sohbetleri dinleme, ardından soruları yanıtlama

Ara:

Süre Sınırı: 10 dk.

Toefl Sınavına Hazırlanacakların İngilizce Seviyeleri Hangi Düzeyde Olmalıdır?

TOEFL sınavında başarı elde edebilmek için Advance ve ya Upper Intermediate seviyesinde olmanız gerekmektedir. Yine de seviyeniz ne olursa olsun bilgilerinizi sürekli olarak arttırmalısınız. En yüksek başarıyı elde etmek için English Council TOEFL kursuna bir göz atmalısınız. Şubelerimizden birini ayarak detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

TOEFL kursuna katılmak için GSE 57-68 (B2+/Upper Intermediate) seviyesinde olmanız ya da English Council Genel İngilizce Kursu programlarımızla bu seviyeye ulaşmış olmanız gerekmektedir. TOEFL desteğimizde, 96 saatlik modüler standart grup programımızı ya da özel ders seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

TOEFL KURSUNA KATILABİLMENİZ NE YAPMANIZ GEREKİR?

English Council TOEFL Kursuna katılabilmeniz için şu anki İngilizce seviyeniz yeterli değilse, öncelikle genel amaçlı İngilizce Programları ile bu seviyeye gelmenizi sağlıyoruz.

TOEFL sınavı dört kısımdan oluşan dil becerisini ölçen bir sınavdır. Bu nedenle dilin dört alanının da eş zamanlı olarak hedef puanınıza göre geliştirilmesi için yapılan çalışmaları içermelidir.

English Council’ın tüm İngilizce eğitim programları Uluslararası Dil Sınavlarında başarılı olmanızı sağlayacak becerileri geliştirmeniz üzerine planlanmıştır. Genel Amaçlı İngilizce Programlarımızın, dilin dört becerisini de geliştirmeyi hedeflemesi bu konuda işimizi çok kolaylaştırmakta ve hedefinize ulaşmakta gerekli tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

TOEFL ENGLISH COUNCIL KURSUNU NEDEN SEÇMELİSİNİZ?

TOEFL Kursuna başlamadan önce İngilizce seviyenizin en doğru şekilde belirlenebilmesi için eğitim danışmanlarımız tarafından seviye tespit sınavına alınırsınız.

TOEFL sınavında başarılı olabilmek için; gireceğiniz sınav içeriğine birebir uyumlu, Reading (akademik metinlerde parça okuma ve sorulara cevap verme), Listening (konuşmaları, sınıf tartışmalarını ve sohbetleri dinleme, ardından soruları yanıtlama), Speaking (bilinen bir konu ile ilgili fikir belirtme, okuma ve dinleme görevlerine göre konuşma), Writing (okuma ve dinleme görevlerine göre kompozisyon yanıtları yazma, yazarak bir fikri destekleme) çalışmaları yapmanız, bu çalışmaların sonuçlarını görmek için de yeterli sayıda gerçek zamanlı deneme sınavlarına girerek sınav tecrübenizi arttırmanız gerekir.

 

Bununla birlikte İngilizce seviye testi ile birlikte mevcut durumunuzu öğrenebilirsiniz.

TOEFL KURSU ENGLISH COUNCIL’DA NASIL ÖĞRETİLİR ?

  • TOEFL sınavında dörtlü (Reading, Listening, Speaking ve Writing) Modüler Eğitim Sistemimiz sayesinde dilediğiniz zaman beklemeden eğitime başlayabilirsiniz.
  • TOEFL eğitiminize başlamadan önce, birebir formatta TOEFL deneme sınavına girebilir ve şu an alabileceğiniz puanı görebilirsiniz.
  • Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde güçlü ve geliştirilmesine ihtiyaç duyduğunuz sınav bölümlerini inceleyebilir, kişiye özel veya standart grup eğitimlerimizden faydalanabilirsiniz.
  • Eğitiminiz süresince her bir sınav bölümü ile ilgili kurumumuzda veya internet olan her ortamda online mini deneme sınavları ile ilerleyişinizi değerlendirebilirsiniz.
  • Eğitiminizin tamamlanmasının ardından en az 7 adet birebir TOEFL deneme sınavına katılabilir, sınav sonuçlarınızı uzman kadromuzla birlikte değerlendirebilirsiniz.

TOEFL IBT® SINAVINDA ANA DİLİ İNGİLİZCE OLAN KİŞİLERİN AKSANLARI

TOEFL IBT® sınavının Listening ve Speaking bölümleri Kuzey Amerika aksanlarına ek olarak ana dili İngilizce olan diğer kişilerin aksanlarını da içerir. Birleşik Krallık, Yeni Zelanda veya Avustralya aksanları duyabilirsiniz. ETS, bu aksanları yurtdışında eğitim görürken karşılaşabileceğiniz İngilizce ana dili aksanlarının çeşitliliğini daha iyi yansıtmak için eklemiştir.

Hemen Bilgi Alın!

Dilerseniz aşağıdaki bağlantıları kullanarak bize ulaşabilir, dilerseniz yandaki formu doldurarak bizim size ulaşmamızı talep edebilirsiniz.

BAKIRKÖY

0212 571 0101

KADIKÖY

0216 414 2121

Hemen Bilgi Alın!

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve formda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.

TOEFL Kursu Fiyatları

ENGLISH COUNCIL

Her kaliteli ürün ve hizmette olduğu gibi kaliteli bir TOEFL Kursu eğitiminin de pahalı olacağını ve bütçenizi aşabileceğini düşünüyorsanız, henüz English Council’ın eğitimde kaliteden ödün vermeden her bütçeye uygun fiyat ve ödeme koşulları sunan kampanyaları ile tanışmamışsınız demektir. English Council’da her zaman sizin için başlamaya hazır bir TOEFL sınıfı vardır.

TOEFL Kursu eğitiminizde ihtiyacınız olan destek ve kaliteyle tanışmak için hemen şimdi arayın!

En iyi TOEFL Kursu olma hedefiyle hizmet veren ve şu ana dek yüzlerce kursiyerin hedeflediği Toefl puanını almasını sağlayan English Council Dil Kursu’nun indirimli kampanyaları ve TOEFL Kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve yararlanmak için iletişime geçin!

Kadıköy TOEFL Kursu fiyatları için Kadıköy Şubemiz, Bakırköy TOEFL Kursu fiyatları için Bakırköy Şubemizle telefon ile iletişime geçebilir ya da WhatsApp’dan bize ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz online formumuzu doldurun biz sizi arayalım

“English Council” Kadıköy Toefl Kursu ve Bakırköy Toefl Kursu Nerede?

Kadıköy TOEFL Kursu için; Kadıköy’ün en merkezi noktası olan Kadıköy Boğa Heykeli’ne 30 metre mesafede, Kadıköy rıhtıma inen Söğütlü Çeşme Caddesi üzerindeki Kadıköy’ün en modern binasında, teknolojik sınıflarımızla, alanında en deneyimli ve uzman eğitmenlerimizle, güler yüzlü ve yetkin eğitim danışmanlarımızla dil kursunda ihtiyacınız olan destek ve kaliteyle tanışmanız için sizi bekliyoruz.

Bakırköy TOEFL Kursu için Bakırköy’ün en merkezi noktası olan Bakırköy Özgürlük Meydanı’na 100 metre mesafedeki Bakırköy Marmaray tren istasyonu paralelinde bulunan Bakırköy’ün en modern binasında, teknolojik sınıflarımızla, alanında en deneyimli ve uzman eğitmenlerimizle, güler yüzlü ve yetkin eğitim danışmanlarımızla dil kursunda ihtiyacınız olan destek ve kaliteyle tanışmanız için sizi bekliyoruz.

BAKIRKÖY

KADIKÖY