TOEIC NEDİR?

Toeic, Dünya’nın en çok kullanılan İngilizce seviye tespit sınavlarından biridir. Kişilerin İngilizceyi iş hayatında ne derece profesyonel olarak kullanabileceğini ölçmeye yarayan bir sınavdır. Objektif ve güvenilir olması sebebi ile yaklaşık olarak 6 milyon kişi her yıl toeic sınavına girmektedir.

TOEIC DENEME SINAVINA KİMLERİN GİRMESİ GEREKİR?

Toeic sınavına özgeçmişini güçlendirerek, İngilizce bilgisini çalıştığı yere veya bütün dünyada başvurduğu kuruluşlara belgelemek isteyen herkes girebilir.

TOEIC ENGLISH COUNCIL KURSUNA KATILABİLMENİZ İÇİN İNGİLİZCE SEVİYENİZİN NE OLMASI GEREKİR?

Intermediate Kursu seviyesindeyseniz ya da English Council Genel İngilizce programlarımızla bu seviyeye ulaştığınızda, English Council Toeic kursuna katılabilir, 96 saatlik modüler standart grup programımız ya da özel ders seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Ek olarak İngilizce dil bilgi seviyesiniz elementary kursu seviyesinde ise bu kursu almanız tavsiye edilmez.

Toeic English Council Kursuna Katılabilmeniz İçin İngilizce Seviyeniz Yeterli Değilse Ne Yapmanız Gerekir?
Toeic kursuna katılabilmeniz için şu anki ingilizce seviyeniz yeterli değilse, öncelikle English Council’ın Genel İngilizce Kursu Programları ile Toeic sınavı için yeterli seviyeye gelmenizi sağlıyoruz. İngilizce seviyeniz yükseldikçe, Toeic skorunuz da yükselecektir.

English Council’ın tüm İngilizce eğitim programları Uluslararası Dil Sınavlarında başarılı olmanızı sağlayacak becerileri geliştirmeniz üzerine planlanmıştır. Genel Amaçlı İngilizce Programlarımızın, dilin dört becerisini de geliştirmeyi hedeflemesi bu konuda işimizi çok kolaylaştırmakta ve hedefinize ulaşmakta gerekli tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

TOEIC SINAVI İÇİN NEDEN ENGLISH COUNCIL KURSUNU SEÇMELİSİNİZ?

Toeic Kursuna başlamadan önce ingilizce seviyenizin en doğru şekilde belirlenebilmesi için eğitim danışmanlarımız tarafından seviye tespit sınavına alınırsınız.

Toeic sınavı, dinleme ve okuma bölümlerinden oluşmaktadır. Dinleme bölümünde 4, okuma bölümünde ise 3 soru tipi mevcuttur. Toplam 200 sorudan oluşan toeic sınavda, her bölümde çoktan seçmeli olarak 100 soru bulunmaktadır.

Toeic sınav soruları gündelik iş hayatından alınan örnekler kullanılarak hazırlanmaktadır. Sınavda iş hayatında karşılaşacağınız yazışmalar, e-mailler, istek ve sipariş formları gibi metinlerin ve telefon konuşmaları gibi, iş hayatı için anlaşılmasının gerekli olduğu çok sayıda soru bulunmaktadır. Okuma bölümünde okuduğunu anlama, boşlukları doldurma ve cümle tamamlama gibi sorular sorulur. Dinleme bölümünde ise size gösterilen fotoğraflar ve dinlediğiniz kısa konuşmalarla ilgili sorulara cevap verirsiniz. Toeic sınavında başarılı olabilmek için; gireceğiniz sınav içeriğine birebir uyumlu, okuma (reading) ve dinleme (listening) çalışmaları yapmanız ve bu çalışmaların sonuçlarını görmek için de yeterli sayıda gerçek zamanlı deneme sınavlarına girerek sınav tecrübenizi arttırmanız gerekmektedir.

Toeic sınavında başarılı olmak için işinizi şansa bırakmayın! Toeic English Council Kursunda, Toeic sınavında başarılı olmak için ihtiyaç duyacağınız tüm bu çalışmaların hepsini bulabilirsiniz.

TOEIC ENGLISH COUNCIL KURSUNU DİĞERLERİNDEN AYIRAN ÖZELLİKLER NELERDİR?

TOEIC Eğitimleri, TOEIC sınavında uzman eğitmenlerimiz tarafından verilir. Bir eğitimcinin İngilizce öğretmenliğinden mezun olması veya akademik alanda başka sınavları veriyor olması, onun Toeic sınavına öğrenci hazırlayabileceği anlamına gelmez. Akademik alanda ders veren eğitmenlerin mutlaka bu alanda uzmanlaşmış olması gerekmektedir. Toeic sınavında başarılı olmanız için, işinizi şansa bırakmadan, uzman ve deneyimli bir eğitmenle çalışmanız gerekmektedir.

Eğitiminiz süresince, alanında uzman eğitmenimiz tarafından, her bir sınav bölümü ile ilgili, deneme sınavlarına tabi tutularak değerlendirilirsiniz.

TOEIC KURSU ÜCRETİ NE KADAR?

Her kaliteli ürün ve hizmette olduğu gibi kaliteli bir Toeic eğitiminin de pahalı olacağını ve bütçenizi aşabileceğini düşünüyorsanız, henüz English Council’ın eğitimde kaliteden ödün vermeden her bütçeye uygun fiyat ve ödeme koşulları sunan kampanyaları ile tanışmamışsınız demektir. English Council’da her zaman sizin için başlamaya hazır bir özel Toeic sınıfı vardır.

TOEIC VE TOEFL SINAVLARI ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Toeic ve Toefl sınavı bir Amerikan firması olan Educational Testing Service (ETS) tarafından hazırlamaktadır. Hem Toeic hem de Toefl testleri ETS tarafından farklı amaçlarla geliştirilmiş testlerdir. İki testin içerikleri, şekilleri ve puanlandırılmaları birbirinden farklıdır. Toefl sınavının asıl amacı, üniversitede öğrenim görmek isteyen yabancı öğrencilerin Akademik İngilizce seviyelerini ölçmektir. Ayrıca birçok firma tarafından işe girmede tercih sebebi ve terfide ve maaş artışının da vazgeçilmezidir. TOELF Kursu ve sınavı hakkında daha bilgi için tıklayın.

Toeic sınavı ise tamamen İş İngilizcesi seviyesini ölçmek amacıyla geliştirilmiş akademik bir sınavdır. Başvuru yapacağınız firmalara İngilizce seviyenizi objektif ve güvenilir olarak göstermek istiyorsanız Toeic sınavı sizin için çok daha uygun bir seçim olacaktır.

TOEIC SINAVININ FORMATI NEDİR?

Toeic dinleme ve okuma bölümlerinden oluşmaktadır. Okuma bölümünde 3 soru tipi, dinleme bölümünde ise 4 soru tipi mevcuttur. Sınav, her bölümde çoktan seçmeli 100 soru olmak kaydıyla 200 soru içermektedir.

TOEIC SINAVININ İÇERİĞİ NASILDIR?

Toeic sınav soruları gündelik iş hayatından alınan örnekler kullanılarak hazırlanmaktadır. Sınavda iş hayatında karşılaşacağınız yazışmalar, e-mailler, istek ve sipariş formları gibi metinlerin ve telefon konuşmaları gibi, iş hayatı için anlaşılmasının gerekli olduğu çok sayıda soru bulunmaktadır. Okuma bölümünde okuduğunu anlama, boşlukları doldurma ve cümle tamamlama gibi sorular sorulur. Dinleme bölümünde ise size gösterilen fotoğraflar ve dinlediğiniz kısa konuşmalarla ilgili sorulara cevap verirsiniz.

TOEIC SINAVININ BÖLÜMLERİ

  • Okuma
  • Dinleme
  • Konuşma*(isteğe bağlı)
  • Yazma*(isteğe bağlı)

TOEIC KONUŞMA VE TOEIC YAZMA SINAVINA NASIL GİREBİLİRİM?

TOEIC sınavı konuşma (speaking) ve yazma (writing) bölümlerine, Toeic sınavı okuma ve dinleme bölümlerinden ayrı olarak internet üzerinden girilmektedir. Konuşma ve yazma sınavı ayrı bir sınavdır ve bu sınava dinleme ve okuma sınavından bağımsız olarak sadece istenirse girilmektedir.

Toeic sınavı konuşma ve yazma bölümlerinin kayıtları ETS üzerinden yapılmaktadır. Bundan dolayı konuşma ve yazma sınavına girmek isteyen adayların, sınav tarihinden en az 15 gün önce kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Konuşma ve Yazma sınavına kayıt yaptırmak için Educational Testing Service (ETS) internet sitesi; www.etsglobal.org dan bilgi alabilirsiniz.

TOEIC SINAVININ SÜRESİ NEDİR?

  • Listening yani dinleme bölümü 45 dakika
  • Reading yani okuma bölümü 75 dakika.
  • Toplam 2 saat sürmektedir.
  • Sınav dinleme bölümü ve okuma bölümü olmak üzere iki ana bölümden oluşur.

TOEIC SINAVDAN ALINABİLECEK MAKSİMUM PUAN NEDİR?

Sınavdan alınabilecek maksimum puan 990’dır.

TOEIC SINAVINDAN KAÇ PUAN ALMALIYIM?

Toeic sınavını işe alımda esas tutan şirketler, kendi iş tanımlarına ve kişilerden bekledikleri yetkinliklere göre bazı minimum puanlar belirlemektedirler. Dolayısıyla en yüksek ve en düşük puan, şirketlere ve o başvuracağınız şirkette size verilecek işe ve iş tanımlarınıza göre değişmektedir. Siz her zaman için en yüksek puanı hedeflemeli ve sıralamada diğer adayların önüne geçmelisiniz.

ALMIŞ OLDUĞUM TOEIC SINAV SKORU KAÇ YIL SÜREYLE GEÇERLİDİR?

Toeic sınavından almış olduğunuz skoru 2 yıl süreyle uluslararası alanda geçerlidir.

TOEIC SINAVI İÇİN İNGİLİZCE SEVİYEM NE OLMALI?

Sınavda başarılı olmanız için seviyenizin upper-intermediate olması beklenir. İngilizce seviyenizi yüksek olması, sınavdan alacağınız puanında yükselmesini sağlayacaktır.

TOEIC SINAVINA NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Başvuru için detaylı bilgiye ETS’nin sayfasından ulaşabilirsiniz. (ets.org)

TOEIC SINAVININ ÜCRETİ NE KADAR?

Sınavın fiyatı KDV dahil 98,79 Eurodur (bireyler için). Ödemeler TL olarak yapılmaktadır.

TOEIC KAYDIMI İPTAL EDERSEM ÜCRETİMİN NE KADARI İADE OLUR?

Sınav tarihinizden önce sınava girmekten vazgeçerseniz, sınav için yatırmış olduğunuz ücretin yüzde 25’inin iadesi yapılır.

TOEIC SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN ELİME ULAŞIR?

Sınav sonuçları en kısa sürede size bildirilmektedir. Ancak iş yoğunluğuna göre bu süre, 7 ile 10 iş gününü bulabilir.

TOEIC SINAV SONUÇLARINI TELEFONLA VEYA E-POSTAYLA ÖĞRENEBİLİR MİYİM?

ETS’nin kuralları gereği sonuçların telefon, e-posta veya faks gibi araçlarla bildirilmesi yasaktır. Skor belgeleri mümkün olan en kısa sürede hazırlanarak bekletilmeden yollanmaktadır.

TOEIC SINAV SKOR BELGEM YOLLANDIĞINDA VERDİĞİM ADRESTE KİMSE OLMAZSA NE OLUR?

Belirttiğiniz adreste kimse bulunmaması durumunda, belgeler ofise iade edilmekte ve orada tutulmaktadır. Eğer İstanbul dışındaki test merkezlerinden birinde sınava girdiyseniz, belgeniz kapalı zarflar içinde test merkezlerine yollandığı için, önce test merkezleri ile irtibat kurmanız gerekmektedir.

YENİ BİR İŞ BAŞVURUSU İÇİN EK BİR SKOR RAPORUNA İHTİYACIM VAR. NE YAPABİLİRİM?

İhtiyaç duyduğunuz ek skor raporlarını ufak bir ücret ödeyerek yeniden temin edebilirsiniz.

TOEIC SINAVINA HANGİ SIKLIKTA GİREBİLİRİM?

Toeic sınavına istediğiniz sıklıkta girebilirsiniz, fakat 12 günlük bir süre içinde birden çok kez girmenize onay verilmez. Zaten var olan bir sınav randevunuz varsa, bu randevunuzdan itibaren 12 günlük bir süre içinde başka bir sınav tarihi için kayıt yaptıramazsınız.

Hedeflerinize ulaşmak İngilizce eğitiminizde ihtiyacınız olan destek ve kaliteyle tanışmak için hemen şimdi arayın!

TOEIC KURSU ÜCRETİ NE KADAR?

En iyi Toeic kursu fiyatları, ücret indirimleri ve kampanyalarımız hakkında detaylı bilgi almak için İstanbul Avrupa Yakasında Bakırköy şubemizi, Anadolu yakasında Kadıköy şubelerimizi telefonla arayabilir ya da bilgi talep formu doldurabilirsiniz. Her tür bilgi talebiniz tarafımızdan en kısa sürede cevaplanacaktır.

Online Bilgi Talep Formu

3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmamak kaydıyla, üyelik sözleşmesini kabul ediyor ve yukarıda belirttiğim iletişim kanallarından bana ulaşılmasına izin veriyorum. Kurumunuzdan tarafıma yapılacak reklam, promosyon ve çeşitli kampanyalar dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme amacıyla kullanılmasına muvafakat ettiğimi bildiririm.